Безгосподарність влади дісталась до Лисиничів

Жителі села Лисиничі потерпають від неприємного запаху, який останнім часом шириться від озера, що межує з селом. Нещодавно у водоймі вимерла риба. Місцева влада та поліція відхрещуються від відповідальності і не хочуть шукати причину та винних у забрудненні території.

За словами місцевих жителів, територію, на якій розташоване «пахуче» озеро орендує агрофірма «Провесінь», яка використовує його для поливу своєї продукції. Лисинівчани кажуть, що від агрофірми до озера прокладено труби, із яких, можливо, в озеро стікають шкідливі речовини, які його і забруднюють. Кілька днів тому у водоймі вимерла риба. А запах дошкуляє людям, які живуть поблизу.

Ми не можемо знайти винуватців екологічної катастрофи,  вже не знаємо куди звертатися. Сільський голова і поліція відхрещуються від цієї справи. Нещодавно ми зверталися до дирекції агрофірми «Провесінь», яка орендує територію разом з озером. Та підприємство не йде з нами ні на який контакт. Нас безпардонно «відшили», - коментує пані Наталія, мешканка Лисиничів

                             


Колись в озері водилось багато риби. Крім того, водойма слугувала для місцевих відпочинковою зоною.. Тепер же, колишня окраса села приносить мешканцям лише незручності.

Це наша загальна проблема і хтось за неї повинен відповідати. Зараз ми бачимо бездіяльність очільника нашого села і поліції. У нас є така інформація, що агрофірма «Провесінь» використовує пестициди, які просочуються у грунтові води, а також випаровуються і забруднюють повітря. Минулого року ми зверталися у Державну екологічну інспекцію в Львівській області, тоді вони не захотіли тим займатися. А зараз вже виникла така ситуація – екологічне лихо, - каже пані Віра, жителька Лисиничів

Місцеві активісти звернулися  до Андрія Галушки - начальника управління екології та ландшафтного планування ЛМР, з проханням розслідувати ситуацію. Тепер жителі села очікують на результати екоінспекції, яка взяла заміри води з озера. У середу має відбутися комісія у ЛМР, яка стосуватиметься озера у с. Лисиничі.