Державна програма по заміні вікон в кабінеті директора?

Металопластикові вікна красуються на фасаді школи № 49 (м. Львів) у кабінетах директора та завуча, а маленькі першокласники навчаються в класі, де шибки складені з трьох частин, із наскрізних дірок дме вітер, а рами «не сходяться докупи».

27 жовтня активісти ГО «Розвиток Громади» зустрілись із директором школи, який активно відстоював свою позицію - проблеми щодо вікон у школі він взагалі не бачить, а їх заміною запропонував зайнятись батьківському комітету. Директор похизувався відремонтованим дахом, полатаним асфальтом та новими вікнами у … власному кабінеті, встановленими за кошти Державної програми. А розбиті та зношені, встановлені ще у 1964 році, вікна у кабінеті першокласників він побачив тільки тоді, коли активісти вказали на них пальцем.

Безлад у цій школі розпочинається одразу, як тільки ви переступаєте її поріг, і вся ця круговерть зачіпає усіх без винятку. У дітей немає належного харчування, в коридорах стоїть нестерпний запах каналізації, парти, які встановлені ще у 1970 році так жодного разу і не ремонтувались та не відповідають Державним санітарним нормам для навчальних закладів. У позакласний час школярі мають або складати орігамі, або чимчикувати за кілька кварталів у іншу школу на заняття спортивних секцій, тому що у школі немає жодних гуртків у яких діти змогли б розвивати свої творчі вміння.


Очевидно, що керівник цієї школи взагалі не володіє інформацією стосовно технічного стану закладу, ввіреного йому Управлінням освіти, оскільки на запитання активістів: «Як діти мають вчитись у класі з вікнами в такому обшарпаному стані», він  відповів: «Я перший раз їх бачу!», хоча кількома хвилинами раніше цей чоловік запевняв активістів та батьків, що у школі, якою він керує все добре і запропонував почекати із заміною вікон до 2016 року. Отже, школярі повинні цілу зиму мерзнути у таких класах! Але чи готовий директор платити за лікування дітей зі своєї кишені та нести моральну відповідальність перед їх батьками?

Активісти поставили ультиматум директору: «Або до п’ятниці Ви, як керівник, вирішите проблему із заміною вікон у класі, або ми будемо вимагати Вашого звільнення», - заявив голова ГО «Розвиток Громади» Олег Долінський.


Батьки першокласників спільно з юристами громадської організації «Розвиток Громади» підготували відкритого листа на ім’я начальника управління освіти Департаменту гуманітарної полі тики ЛМР з проханням взяти на контроль ситуацію у цій школі та створити комісію для усунення проблем, написали скарги у Санепідеміологічну службу Львова та ДСНС у Львові з метою перевірки пожежного та санітарного стану школи №49 (м. Львів).

«Розвиток Громади» слідкуватиме за цією ситуацією і надалі, а також повідомлятиме про всі результати проведеної роботи.