У Сихівській районній адміністрації «накосили» на 70 млн.грн.

Система електронних закупівель Prozorro не є перешкодою для отримання «своїми людьми» гарантованого щорічного фінансового ресурсу. Головне зареєструвати кілька фірм, які створять ілюзію конкурентності.
 
Одним із найбільших досягнень в реформуванні української економіки вважають введення в дію систему електронних закупівель Prozorro. Однак для керівництва м. Львова будь-який закон приймається для того щоб його обходити.
 
Такий висновок можна зробити, розглянувши процес тендерних закупівель на прикладі одного лише району м. Львова – Сихівського.
 
Під приводом дотримання належного естетичного стану території Сихівського району міста Львова, адміністрація на початку 2017 року оголошує відкриті торги на прибирання та облагородження території району на загальну суму майже 9,4 млн гривень. З чотирьох лотів, у трьох перемога дісталась фірмам із співзвучними назвами:
ПП ”Паркбуд -Плюс”, ДП “Парк-Плюс-Сервіс”  та ПП “Паркбуд” . В усіх випадках єдиним конкурентом цих фірм, який навіть не намагався поторгуватися було ЛКП “Шляхово-ремонтне підприємство Галицького району”.
 
Як вдалося з’ясувати, усі три підприємства зареєстровані за однією адресою, а їх власником є Володимир Возний. Згідно держреєстрів, пан Возний є засновником іще однієї компанії
 ПП "Екомісто" .
 
Удачливості компаній Володимира Возного на тендерних закупівлях в Сихівському районі можна позаздрити. Загалом від Сихівської райадміністрації він отримав замовлень на понад 70 млн. грн. У 2017 році сума склала понад 10 мільйонів гривень.
 
Здавалося б нічого дивного, компанії беруть участь у відкритих торгах, дають конкурентну ціну та перемагають. Однак на аналогічних торгах у інших районах міста, на жаль, погордитися пану Возному ні чим. До прикладу ПП Паркбуд брало участь у
45 тендерах  з яких перемогу отримало лише у 5, і всі вони як не дивно у Сихівському районі міста Львова. Можна сказати, що чи не єдиним джерелом доходу для цих підприємств є Сихівська районна адміністрація.
 
Цікаво, що Володимир Возний є помічником депутата обласної ради від Об’єднання «Самопоміч» Василя Савчина. Його підприємства зареєстровані за однією юридичною адресою: м. Львів, вул. Замарстинівська, 167, а.
 
За дивним збігом обставин за тією ж адресою зареєстровано ще дві компанії зі схожим профілем діяльності, власником яких є колишній директор ЛКП «Зелений Львів» Ігор Бабій. За тією ж адресою знаходилося Дочірнє підприємство «Кортумівка» ЛКП «Зелений Львів».
 
Підприємства Володимира Возного і ЛКП «Зелений Львів» неодноразово «конкурували» під час проведення тендерних торгів. А Дочірнє підприємство «Парк Високий Замок» ЛКП «Зелений Львів», яким свого часу керував все той же Ігор Бабій, та фірми Володимира Возного поєднує навіть спільний
телефонний номер .

Як можна побачити лише на прикладі одного району міста, корупційні схеми, основною метою яких є «дерибан» бюджетних коштів не зупиняє навіть, здавалося б, прозорий процес закупівель. Важко уявити, що такі процеси відбуваються без відома керівництва м. Львова.
 
Представники ГО «Розвиток Громади», скористаються наданим законом право на оприлюднення інформації про використання бюджетних коштів і промоніторять шляхи розподілу ресурсу громади на озеленення та прибирання територій в інших районах Львова.