Скасування безкоштовного проїзду для пенсіонерів – незаконне: Мінінфраструктури

Скасування пільгового проїзду для пенсіонерів за віком в громадському транспорті є незаконним, про це йдеться у відповіді на інформаційний запит скерований ГО «Розвиток Громади» до Міністерства інфраструктури України.
 

Як зазначає Мінінфраструктури, постанова Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 року № 354, яка передбачає право пенсіонерів на пільговий проїзд у громадському транспорті є чинною. А автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, окрім випадків передбачених законодавством.
 
Статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», передбачено відповідальність суб’єкта підприємницької діяльності за безпідставну відмову від пільгового перевезення у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
Нагадаємо, приватні перевізники, які працюють на автобусних маршрутах Львова та області, вирішили запровадити з 20 січня стовідсоткову оплату за проїзд для пенсіонерів за віком. Відповідну заяву 17 січня, оприлюднила Асоціація перевізників Львівщини.
 
Також з 1 лютого приватне АТП 14631, відмовилося надавати право пільгового проїзду практично для всіх категорій громадян окрім учасників АТО.
 Свої дії перевізники обґрунтовують відсутністю компенсацій за пільгові перевезення пасажирів з бюджету.
 
Однак, як свідчить інформація Міністерства інфраструктури України, незалежно від компенсацій чи наявності договорів про пільгові перевезення з перевізником закони України про пільгові категорії продовжують діяти, право пільговиків на безкоштовний проїзд нікуди не зникає, не може бути обмежене і має бути забезпечене перевізником.
 
Щодо правових підстав та законності дій автотранспортних підприємств Львова стосовно скасування права безкоштовного проїзду пенсіонерів за віком, заключення має дати Львівська міська рада, якій міністерство перескерувало запит ГО «Розвиток Громади».
 
Фото Дивись.інфо