Місто не планує будувати сміттєпереробний завод?

Після візиту Прем’єр-міністра України до Львова склалося сумнівне враження, що проблема зі сміттям вирішиться легко і просто. В дійсності ж, сторони побачили вихід з критичної ситуації по-різному.

Голова ОДА, Олег Синютка мріє про сучасний сміттєпереробний комплекс на території області. Власне з цією метою 10 грудня 2016 року було оголошено про початок відкритого конкурсу щодо вибору інвестора для будівництва та експлуатації комплексу з утилізації (перероблення) твердих побутових відходів на території області.

Львівський міський голова та чиновники Львівської міської ради, очевидно, не планували витрачатись на будівництво заводу – прийнятними для них є два варіанти: перший - під виглядом невідкладних протиаварійних робіт вмовити громаду відкрити Грибовицьке сміттєзвалище або відкрити новий полігон ТПВ на території області поблизу Львова, ідеально на території Яворівського полігону. Підтвердженням цього є проведення конкурсу на купівлю ділянки для розміщення полігону ТПВ та сміттєсортувального комплексу.

    Представники ж Кабінету Міністрів України мають благі наміри, вони готові допомогти. Вирішальною є позиція Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, який знає як вирішити цю ситуацію не з розумних книг, а на підставі власного позитивного досвіду. Оскільки міський голова звинувачував центральну владу у затягуванні виділення нової земельної ділянки - вирішили питання в терміновому порядку. Не може міський голова домовитись з громадою Малехова - делегували черговий поважний десант з Києва, в особі Віце-прем’єр-міністра Володимира Кістіона.

    Представники влади різних рівнів вирішують проблему львівського сміття в межах своїх повноважень, але наскільки швидко львів’яни перестануть хвилюватися, що у них під вікнами не виникне якась сміттєпресувальна чи брикетувальна лінія, що майданчики для сміття не стануть розплідниками інфекції і гризунів.

Очевидним на сьогодні є те, що міська рада веде планомірну інформаційну підготовку населення, що виділена ділянка у Яворівському районі не придатна для будівництва сміттєпереробного заводу. Вже 1 лютого, через два дні після створення науково-експертної групи, у проміжку 7 хв на офіційному сайті ЛМР розміщують новини з суперечливими заголовками: «Місто чекає на остаточний та чіткий висновок науково-експертної комісії щодо вирішення ситуації з ТПВ у Львові»  і «Ні полігон, ні будь-який сміттєпереробний завод будувати там не можна», – експерт про ділянку на Яворівщині». Отже, на момент отримання розпорядження голови ОДА міський голова знав, що потрібно придумати, як відмовитись від виділеної ділянки, адже в документі чітко написано «для будівництва та експлуатації комплексу утилізації (перероблення) твердих побутових відходів», а про полігон ТПВ ні слова.

Не потрібно бути ясновидцем, щоб спрогнозувати що остаточний висновок науково-експертної комісії щодо вирішення ситуації з ТПВ у Львові буде: «ділянка у Яворівському районі не придатна ні під полігон ТПВ, ні під завод». При цьому, міська влада подасть це, як політичну розправу обласної і центральної влади, скромно замовчуючи що ділянку виділили виключно під будівництво комплексу утилізації (перероблення) твердих побутових відходів, якого чинна міська влада не планує будувати.

На разі ж львів’янам залишається чекати на офіційні повідомлення і на чіткий сценарій розв’язання сміттєвої проблеми у вигляді обіцяної Стратегії поводження з ТПВ у Львові.