На громадських слуханнях перевізники побилися з учасниками бойових дій

Сутичкою та розпуском присутніх закінчилися вчора громадські слухання, щодо громадського транспорту  у Львові.

Громадськість та представники експертного середовища стверджують, що такий перебіг подій є результатом абсолютно не фахової організації громадських слухань. Процедура реєстрації відбувалася некомпетентно. Двері у залу були відчинені навстіж, реєстрували людей, які прямого відношення до врегулювання транспортної ситуації не мають, також приходили по кількадесят представників  з однієї організації. Назвати своє ім’я громадським активістам невідомі учасники слухань відмовлялися.

Варто зазначити, що напередодні міська рада проігнорувала пропозиції щодо ефективного проведення громадських слухань, які були  розроблені на засіданні робочої групи представниками експертного середовища та громадської організації «Розвиток Громади». Як результат, слухання переросли в балаган, а пізніше й у справжню бійку.

Під час заходу перевізники агресивно наполягали, що підвищення тарифу неминуче, однак конкретних цифр так і не назвали. Громадськість натомість переконана: потрібно розв’язувати проблему комплексно, а не лише боротися з її наслідками. Насамперед, необхідно ввести облік пасажирів, адже встановлені перевізниками тарифи є абсолютно необґрунтованими, адже неможливо визначити точне число пасажирів, яких перевезла та, чи інша маршрутка.

Під час громадських слухань не стримували емоції й представники пільгових категорій населення, яких всупереч чинному законодавству України позбавили їх законних прав. Виступали, зокрема афганці ці та учасники АТО.

Згадали й про корупцію в сфері громадського транспорту й про «чорну касу», яка процвітає в маршрутках.Це все не хотіли слухати водії маршруток, які масово прийшли на слухання. Вони перекрикували виступи образливими словами, вели себе неввічливо та некоректно. Вже дуже швидко дискусії переросли у суперечки, а ті в свою чергу після слова «Заткнись!» в справжню бійку за участі представників перевізників та учасників бойових дій. Представники міської ради в цей момент самоусунулися.

«Підвищення тарифів на проїзд є абсолютно необґрунтованим, оскільки якість перевезень досить низька. В салонах маршрутних таксі часто брудно, водії з пасажирами ведуть себе грубо, порушують графіки курсування. Спочатку потрібно підвищити якість перевезень, ввести облік пасажирів, а вже потім говорити про підвищення цін»,  - зазначив активіст ГО «Розвиток Громади» Олег Долінський.