Готель на Вороного - афера Андрія Садового на декілька мільйонів доларів!? (відеофакт)

Вчора, 6 березня, відбулося громадське обговорення ДПТ обмеженого вул. М. Вороного, вул. С. Руданського, вул. Ф. Ліста, вул. М. Коперника, пл. А. Міцкевича, просп. Т. Шевченка у м. Львові. Якщо по факту, єдиною метою розроблення цього детального плану є узаконення сумнівного будівництва готелю на місці паркінгу по вул. Вороного, близькими до Андрія Садового бізнесменами – Назаром Купибідою та Левом Підлісецьким, екс-депутат ВР від «Самопомочі». Перший, у 2018 році, перерахував «Самопомочі» близько 200 тис грн, а дружина останнього перерахували Андрію Садовому на передвиборчу компанію, у 2019 році, півмільйона гривень офіційного благодійного внеску. Схоже, наш мер почав «відпрацьовувати» вкладені у нього кошти. Посудіть самі, будувати готель ТзОВ «Ательєр» хоче на нашій з Вами, комунальній, земельній ділянці. Так-так, все вірно, земля їм не належить, хоча вони вже розповідають, який красивий готель побудують, і які вони при цьому мегаінвестори, бо там буде парковка і громадський простір на даху. А про те, що комунальну земділянку перед цим потрібно купити на відкритому аукціоні ніхто говорити не хоче. Станом на сьогодні ця територія немає кадастрового номера, є вільною та належить територіальній громаді м. Львова. Тобто ласу територію у центрі міста, яка орієнтовно вартує близько 2-3 мільйонів доларів цим ДПТ Садовий і його підопічні хочуть безкоштовно передати «ТОВ Ательєр».

Ба-більше, відсутність аукціону це лише пів біди, будівництво готелю має ще чимало зауважень та поршень, на які чиновники хочуть просто закрити очі. Також не зрозуміло чому на комунальній землі, у центрі міста, розглядають лише варіант з готелем. У нас що мало готелів, може б там бібліотеку чи галерею відкрити? Але давайте розбирати по порядку.

Все почалось ще у 2018 році при розробці першого ДПТ, коли замість обіцяного тодішнім головним архітектором міста Юліаном Чаплінським багаторівневого паркінгу львів’янам нагло підсунули готель. Тоді місцевим мешканцям, які категорично проти готелю, зі скандалом та з виявленням десятків порушень, таки вдалось відстояти свої права. Через суд погодження цього детального плану заборонили.

Втім міські чиновники довго судитись не думали, а просто змінили перелік вулиць та ініціювали створення нового ДПТ на замовлення ТзОВ «Ательєр». Ось так просто, усі виявлені на той час порушення і зауваження місцевих мешканців «спустили в унітаз». Вочевидь, ну дуже-дуже поспішає Андрій Садовий ще цієї каденції «закрити» друзям питання з будівництвом готелю. Втім мер цього навіть і не приховує. Вже під час розгляду питання, щодо розроблення другого детального пану території на сесії ЛМР, 26 січня 2019 року, наш Бургомістр відкрито погрожував депутатам, аби ті підтримали таку розробку ДПТ. При цьому Садовий неодноразово наголошував, що це його «особисте прохання і надзвичайно важливе для громади міста», мовляв, про готель мова не йде, а потрібно просто подивимось, що там можна взагалі будувати (див. відео). «Подивились», і о диво, який збіг, - готель! І це не тому, що окрім готелю нічого там не можна будувати, а тому, що таке завдання проектантам дали чиновники ЛМР. Про це сьогодні на громадських консультація зізнався сам головний архітектор детального плану Юрій Столяров (див. відео).

До речі, під час січневої сесії ЛМР, коли розглядали питання розроблення ДПТ, заступник Садового Любомир Зубач зманіпулював. Чиновник запевнив, що не можна продати ділянку на Вороного через аукціон оскільки вона має присвоєний кадастровий номер (див. відео). Так, кадастровий номер певний час був присвоєний цій території, але його забрали та привели у відповідність правовий статус земділянку (див. фото). Станом на сьогодні, земельна ділянка по вул. Вороного, 4 не те, що може бути, а повинна, якщо ми говоримо про будівництво там комерції, продаватись через відкритий аукціон. Таким чином наш бюджет поповниться декількома мільйонами доларів, а не красивими картинками приватного готелю.

Але що роблять підопічні Садового, замість того, аби запропонувати львів’янам декілька варіантів використання цієї комунальної ділянки, нам «підсунули» проект готелю, який має чимало порушень. Зокрема вчора на слуханнях місцеві мешканці, депутати ЛМР, представники ГО «Розвиток Громади» та інших громадських організацій зауважили, що проектований готель перевищує допустиму висотність у історичному ареалі міста. Також згідно Генерального плану м. Львова ділянка по вул. Вороного, 4 чітко визначена, як паркінг, а не готель. Тобто, по факту, цим детальним планом хочуть змінити Генплан, що є грубим порушенням містобудівної документації. А ще навколо цієї ділянки є пам’ятки архітектури, охоронні межі яких не дозволяють будівництво проектованого ТзОВ «Атеьєр» готелю. Окрім цього створена при ДП «Містопроект» (підприємство, яке проектує цей ДПТ) консультативна рада рекомендувала відправити цей детальний план на доопрацювання (див. фото). А громадська активістка Ірина Юзик ще зауважила, що по факту розроблення цього детального плану території порушено кримінальне провадження за ст. 356 ККУ, самоуправство. А все тому, що Львівської міської ради передала повноваження щодо розробки ДПТ стороннім приватним особам, тоді як це - відповідальність органів місцевої влади. Втім чітких відповідей на усі зауваження, як і очікувалось, ні пан головний архітектор Антон Коломєйцев, ні головний архітектор ДПТ Юрій Столяров не надали (див. відео). Однак потрібно відзначити, що у них була сьогодні підтримка. Близько половини присутніх осіб на громадських консультаціях відкрито підтримували ідею будівництва готелю на місці паркінгу. Не питайте чому, у власників ТОВ «Ательєр» багато фірм і працівників, це все що потрібно знати про цих «любителів забудувати центр міста готелями».

Отож, на завершення слухань місцеві мешканці, які проживають по вул. Вороного та Ференца Ліста подали пропозиції не затверджувати цей ДПТ, а відправити його на доопрацювання та розглянути інші варіанти будівництва на цій ділянці. Їх пропозицію підтримали присутні на слуханнях два депутата ЛМР Сергій Івах та Андрій Карбовник. Прихильники ж будівництва готелю на Вороного, серед яких були власники ТзОВ «Ательєр», їх родичі та працівники, які мешкають у різних районах Львова, відповідно, просили побудувати там виключно готель, бо їх, бачите, замало. Додамо, що ще до 25 березня можна подавати письмові пропозиції та зауваження до проектованого ДПТ через ЦНАПи.

Що ми отримуємо в кінцевому результаті? Намагання Андрія Садового та його команди усіма силами, правдами і не правдами, провернути чергову аферу. Інформаційне видання, яке офіційно належить дружині Львівського мера, вже опублікувало презентацію проекту готелю по вул. Вороного, хоча ще навіть не затверджений детальний план цієї території, тобто теоретично цю ділянку можуть визначити під забудову інших об’єктів, або готель будуватиме інша фірма. Вочевидь, ТзОВ «Ательєр» настільки впевнене, що завдяки лобіюванню Садового саме вони зведуть там готель, що не «запарюються» такими деталями, як закон і процедура. Хто цьому може завадити? Затверджувати цей ДПТ чи не затверджувати вирішуватимуть депутати Львівської міськради на сесії. Більшість народних обранців, на жаль, є від партії «Самопоміч». Однак громада міста Львова, як власник земельної ділянки, може вимагати більш раціональне використання території у центральній частині міста, а ніж просто тризірковий готель з приватними паркомісцями!