У Рясному хочуть за рахунок бюджету Львова облагородити місцеву територію і встановити відеоспостереження

З 15 серпня по 15 вересня триватиме подача проектів на громадський бюджет, де кожен мешканець нашого міста може запропонувати свою ідею - що саме потрібно створити або змінити у Львові. Завдяки зустрічі місцевих мешканців району Рясне з представниками ГО «Розвиток Громади» вдалось напрацювати єдину стратегії участі цієї частини міста Лева у поданні проектів.
 

 
Нагадаємо, на зустрічі, що відбулась минулого тижня, мешканців будинків за адресою вул. Шевченка 386, 388, 390, 392, 402, 404, 416, 414, 412 та представників ГО «Розвиток Громади» Романа Дуди та Назара Лисяка було прийнято єдине рішення - на цій території провести озеленення, освітлення, встановити лавочки, тенісний стіл та волейбольне поле. А це дозволить перетворити занедбану ділянку у відпочинкову зону для усіх мешканців мікрорайону.
 


 
А ще відбулась зустріч з мешканцями іншої частини Рясне-1, де також визначили єдиний проект, що подаватиметься від їх частини мікрорайону Рясне. Наразі, за зверненнями мешканців, розглядається варіант встановлення повноцінного відеоспостереження з метою забезпечення  комфортних та безпечних умов проживання населення. Відеофіксація буде встановлена на в’їздах-виїздах, пішохідних переходах, навчальних закладах, площах та місцях масового скупчення людей. Відтак впровадження такої відео-програми  дозволить ефективно боротися з кримінальними загрозами (система інтелектуальна, зчитує номера автомобілів, відкладає іх у базу, рахує людей, розпізнає  залишені речі та зловмисників, що перебувають у розшуку, охороняє заданий периметр). А у разі виникнення надзвичайної ситуації це допоможе у розкритті злочинів та встановленні винних. Окрім цього, доступ до відеоспостереження буде у вільному доступі в інтернеті, тому кожен охочий зможе здійснювати  цілодобовий контроль ситуації на вулиці та під’їздах у реальному часі.
 
Схема розташування відеокамер

 

« Ми спільно з місцевими мешканцями обрали саме такі два малі проекти, що дозволять значно покращити життя усього району за невелику суму фінансування. Тому для перемоги потрібно не так багато голосів, як для великих проектів, на які з бюджету Львова виділяють мільйони гривень. За масштабні проекти змагаються усі львівські райони, а перемагають, як правило, 3-4 проекти, тому вони менш перспективні аніж малі проекти, з яких перемогу можуть здобути близько 20-ти. Отож потрібно підтримати та проголосувати усією громадою Рясного за справді необхідні малі проекти, які обрали місцеві мешканці. Лише об’єднавшись Ми -  сила!» - розповів учасник ГО «Розвиток Громади» Роман Дуда

 
Нагадаємо, громадський бюджет Львова - це конкурс, де проект-переможець за кількістю голосів, повністю фінансується з місцевої казни. Відтак, аби перемогти та отримати змогу додатково облагородити та оновити прибудинкову територію необхідно об’єднатись навколо одного проекту, аби голоси не розділялись. Адже, як показує минулорічна практика(у 2017 році був поданий проект спортивного майданчика на території школи №92), коли подано багато проектів – жоден з них не отримує достатньої кількості голосів, позаяк один львів’янин може відати свій голос лише за один проект малий і один великий. Голосувати можна у електронному вигляді, або за допомогою ЦНАПів.