Львівські фасади обстежать на аварійність

Активісти ГО «Розвиток Громади» разом з мешканцями аварійного будинку на вул. Мстислава Удатного, 5 нарешті потрапили на прийом до керівника департаменту житлового господарства та інфраструктури. Нажаль, самого Сергія Бабака на місці не було.

Мешканці будинку, що у центрі Львова, скаржаться, що будинок вже довгий час в аварійному стані, а ремонтні роботи ніхто не планує проводити. Нещодавно стався обвал фасаду, який ледь не травмував людей, що проходили повз. Самотужки люди виправити ситуацію і відремонтувати будівлю не можуть, адже вона знаходиться в історичній частині міста. Отже, будинок під наглядом Департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР. У мерії виділять мільйони на сміття у той час, як місто фактично розвалюється.

27 березня, мешканці аварійного будинку заручились підтримкою громадівців та прийшли зі своєю проблемою у кабінет пана Бабака, проте самого Сергія Богдановича не застали. Потрапити на прийом виявилось не так просто. Дивним чином ГО «Розвиток Громади» зникає із списків на особистий прийом - в мерії відбувається збій у системі. Не секрет, що такі випадки не є поодинокими у стосунках громадської організації з міськрадою. Так і цього разу – записавшись на особистий прийом до керівника департаменту житлового господарства та інфраструктури, з другого місця у черзі громадівці опинилися поза списком. Проте, це не завадило активістам та мешканцям донести суть проблеми до в. о. начальника міського управління житлового господарства Сергія Сала.

Сергій Сало запевнив присутніх, що до кінця тижня на вул. Мстислава Удатного, 5 приїде комісія, яка актом зафіксує факт аварійності фасаду і тоді міська влада почне вирішувати проблему будинку.
  • Нас вислухали і пообіцяли якнайшвидше вирішити проблему мешканців. Будемо сподіватися, що це не пусті слова, а цього разу влада справді докладе зусиль, щоб запобігти лиху,- каже мешканка Світлана Хрипяк
Активісти на прийомі повідомили ще десять адрес аварійних фасадів, які розташовані в історичній частині міста, посадовець, в свою чергу, запевнив, що департамент проводить інспекцію для виявляння усіх аварійних будівель в місті та планує поетапно здійснювати ремонти.

Нагадаємо, що мешканці аварійного будинку звернулися за допомогою у ГО «Розвиток Громади» та подали колективну заяву у поліцію щодо обвалу фасаду, який стався напередодні.

В подальшому, представники організації здійснюватимуть моніторинг виконання обіцянок посадовців міської ради та контролюватимуть щоб при перегляді міського бюджету, включили будинок на вул. Мстислава Удатного, 5 до переліку об’єктів які потребують негайного ремонту ще у цьому році.