Афера з львівським трамвайним депо. Нові факти!

Реконструкція старого трамвайного депо на «Сахарова» у так званий креативний простір, вочевидь, перетворилась на чергову скандальну аферу Андрія Садового і його команди. Чиновники ЛМР так спішили вгодити Бургомістру та надати можливість друзям мера безкоштовно у центрі міста відкрити торгово-офісний центр з нотками «креативу», що банально порушили низку законів. 

Раніше ми вже писали про численні порушення процедури при видачі Львівським виконавчим комітетом містобудівних умова та обмежень на реконструкцію частини нежитлової будівлі на вул. Д. Вітовського, 57 («трамвайне депо») для ТзОВ «Лем Стейшн» (рішення №76 від 31.01.2020 р.).

Однак виявляється, усі ці порушення марніють на фоні того, що на момент звернення ТзОВ «Лем Стейшн» (зареєстроване у ЛМР 20.01.2020 за № 2-4148/АП-2401) до Львівської міської ради, щодо видачі містобудівних умов і обмежень, (!)між ними не було укладено договору оренди земельної ділянки (кадастровий номер 4610136900:05:002:0083, площею 0.3985 га) та не проведена його державну реєстрацію. Тобто, згідно процедури, таке звернення «Лем Стейшн» члени виконкому повинні були повернути одразу ж, без розгляду. Однак Садовий і КО не лише розглянули, ай погодили це рішення. Чому? А все просто - в одному з пунктів МБУіО, вказано, що якщо є замовлення органу місцевого самоврядування, то на «відповідних» землях комунальної власності можуть здійснюватися реконструкції за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою. Це підтверджує п.4 статті 34 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності». Так в чому ж порушення? Ну по-перше, такого замовлення на реконструкцію трамвайного депо ЛМР не надавала, звернулось ТзОВ «Лем Стейшн». А по-друге, «відповідними» землями є землі транспорту. Тут і починається найцікавіше, просто вдумайтесь, які нахабні і протиправні дії вчинили підопічні Садового. Чиновники міськради, чи то з великої мудрості, чи дурості, при підготовці документації для передачі частини 1,85 га комунальної землі, якою користувалось ЛКП «Львівелектротранс», ТзОВ «Лем Стейшн» змінили цільове призначення ділянки 0,39 га з земель транспорту та зв’язку на землі громадської і житлової забудови. Тим самим не лише порушили процедури зміни цільового призначення, ай самі собі зробили «підставу», адже для земель громадської забудови договір оренди вже необхідно мати перед видачею містобудівних умов та обмежень. Це безграмотні дії чиновників, чи їх цілеспрямоване порушення на догоду Садовому і його друзям - робіть висновки вже самі.

На окрему згадку заслуговує сама зміна цільового призначення із земель транспорту та зв’язку на землі громадської забудови. Розкладемо усе по полицях. У березні 2011 року ухвалою ЛМР № 341 комунальне підприємство «Львівелектротранс» отримало земельну ділянку площею 1,85 га на вул. Д. Вітовського, 57 у постійне користування для обслуговування електротранспортного підприємства за рахунок земель промисловості, з функціональним призначенням – землі транспорту та зв’язку. А через 8 років, у грудні 2019 року, рішенням сесії частина з 1,85 га вилучається з того ж ЛКП «Львівелектротранс», загальною площею – 0,39 га, та передається в оренду на 10 років для облаштування паркомісць і реконструкції будівлі компресорної та її обслуговування підприємству ТзОВ «Лем Стейшн» у межах інвестиційного проекту. Ухвала ЛМР №6178 від 26.12.2019р. Проте тут є одне, але суттєве, зауваження. При передачі частини комунальної землі посадовці ЛМР у документації вказали цільове призначення ділянки 0,39 га - землі громадської і житлової забудови. Їх бажання зрозуміле – лише таке функціональне призначення землі дозволить перебудувати трамвайне депо у «креативний простір» з офісами. Однак, станом на сьогодні, по цьому питанню, є лише дві ухвали ЛМР: перша – дозвіл на відведення та надання земділянки (без зміни цільового призначення), друга – затвердження документів та надання земділянки. І цього б було достатньо, якщо відкинути той факт, що земельна ділянка 1,8 га по вул. Вітовського, 57 вже була відведена ЛКП «Львівелектротранс», їй присвоїли кадастровий номер і провели державну реєстрацію. У такому випадку необхідно вже не дві ухвали ЛМР, які є, а ЧОТИРИ! Перша – дозвіл на розподіл існуючої земділянки площею 1,8га. Друга – затвердження документації на розподіл. Третя – дозвіл на зміну цільового призначення для земділянки 0,39 га. Четверта – затвердження зміни цільового призначення та надання земельної ділянки в оренду ТзОВ «Лем Стейшн». Отож чиновники ЛМР, які готують документи для розгляду на сесію, неодноразово порушили процедуру відведення земельної ділянки, передбачену Земельним кодексом України, яка вже використовувалась комунальним підприємством.

Що ми отримуємо у кінцевому результаті: Садовий «проштовхуючи» бізнес інтереси своїх друзів, які є власниками ТзОВ «Лем Стейшн», разом із свою командою чиновників, не лише безкоштовно віддає їм ласий кусок комунальної землі у центрі міста, ай грубо порушує містобудівні закони.