«Будинок книги» у Львові захопила бізнес структура друзів Януковича

Учасники АТО стали на захист прав державного підприємства НАК «Надра України «Західукргеологія», яка є власником приміщення «Будинку книги» на площі Міцкевича, 8.

У 2007 році, коли посаду голови правління НАК «Надра України» обіймав Едуард Ставицький — бізнес-партнер та друг Миколи Присяжнюка, було укладено перший договір оренди 743,4 кв. м нежитлових приміщень з ТзОВ «Торгово-виробнича фірма «Львівкнига», засновниками якої є похресник Януковича, Присяжнюк Роман Миколайович, львівська мільйонерка Полуситок Ольга Григорівна і кіпрська офшорна компанія. Істотною умовою договору оренди від 04.04.2007 року є використання приміщення «з метою розташування книгарень для здійснення роздрібної торгівлі друкованими виданнями». Однак у 2014 році ТзОВ «Торгово-виробнича фірма «Львівкнига», уклали договори суборенди нежитлових приміщень за комерційною ціною, без відповідних дозволів НАК «Надра України» та ДП «Західгеологія» з комерційними структурам під магазини елітного одягу, взуття та цифрових технологій MOYO. Цікаво, що власники торгової мережі MOYO Андрій та Олександр Дегоди є бізнес-партнерами чинного депутата Верховної ради України від Самопомочі Тетяни Острікової.


Як наслідок, державне підприємство щомісяця втрачає сотні тисяч гривен. Крім того, може повторитись сценарій, коли бізнес структура Ставицького – Присяжнюка за такою ж схемою у 2007 році викупила за заниженою ціною приміщення в самому центрі Києва (навпроти СБУ вул. Володимирська 34/9 літера А) площею 2041,5 кв.м.

У січні 2016 року «Західукргеологія» спробували у судовому порядку розірвати договір оренди ТзОВ «Торгово-виробнича фірма «Львівкнига», однак тоді Господарський суд Львівської області вирішив відмовити у позові.

Цього року, орендар приміщень ТзОВ «Торгово-виробнича фірма «Львівкнига» подали позов до суду про зобов’язання укласти договір оренди НАК «Надра України» та ДП «Західгеологія» примусово, адже строк чинного договору спливає 04.04.2017 року.

21 березня відбулося перше засідання у цій справі на яке завітали учасники АТО з «Української спілки учасників АТО» і «Львівської обласної спілки соціального захисту бійців АТО і сімей загиблих». Бійці мають сподівання, що їхня присутність у залі суду спонукатиме суд прийняти законне рішення на користь державного підприємства та львів’ян і триматимуть ситуацію на контролі до повного викорінення бізнес структур друзів Януковича зі Львова.