Міська рада нівелює процедуру громадських слухань

Громадські слухання ініційовані мешканцями Львова щодо питань місцевого значення міська рада «підтасовує» під власний інтерес.

Вчора, 5 грудня відбулися громадські слухання на тему «Недопущення розроблення детального плану території, обмеженої вул. Вороного, вул. Руданського, вул. Ліста, вул. Коперника, пл. Міцкевича, просп. Шевченка та забудови ділянок: вул. Ліста, 6 та вул. Вороного, 4» ініційовані мешканцями зазначених вулиць, фактично не відбулися через допущення до голосування мешканців і представників юридичних осіб зареєстрованих у цілому Галицькому районі.

Прогалину в «Положенні про проведення громадських слухань з ініціативи мешканців» вміло використали працівники міської ради, адже у документі чітко не визначено межі території, мешканці якої можуть отримати мандати для голосування. Дослівно : «Реєстрація представників юридичних осіб відбувається на підставі документа, що посвідчує особу, належним чином оформленої довіреності та документів, що підтверджують місце реєстрації чи наявність у юридичної особи нерухомого майна на території м. Львова, щодо якої розглядається питання».

Відомо, що питання щодо будівництва готелю на вул. Вороного лобіює особисто міський голова Львова Андрій Садовий. На громадські слухання щодо недопущення будівництва готелю на вул.Вороного з’явилась велика кількість осіб з довіреностями від юридичних осіб зареєстрованих на пл.Ринок. У підсумку мешканці вул. Вороного, вул. Руданського, вул. Ліста, вул. Коперника, пл. Міцкевича, просп. Шевченка, яких безпосередньо торкається забудова цієї ділянки опинились у меншості.

Дзеркальна ситуація відбувається коли необхідно пропустити "своє" питання через процедуру громадських слухань. Якщо потрібно дозволити житлове будівництво без жодної соціальної інфраструктури у промисловій зоні на громадські слухання реєструють лише осіб зареєстрованих на даній території, яких не може бути за логікою, при цьому мешканців району яких в подальшому чекає погіршення соціальної і транспортної інфраструктури через катастрофічне ущільнення населення на слухання не допускають.

Ініціатори громадських слухань – мешканці вул. Вороного, вул. Руданського, вул. Ліста, вул. Коперника, пл. Міцкевича, просп. Шевченка вважають що слухання не відбулися через грубе порушення Статуту територіальної громади м.Львова. Крім вищевикладеного, порушено п.4 ст.30 Статуту де зазначено «Участь у громадському слуханні є обов’язковою для ініціаторів громадського слухання, авторів проектів документів, які виносяться на слухання, представника постійної профільної депутатської комісії, а також керівника чи заступника керівника профільного виконавчого органу міської ради.».

Тому театральне дійство організоване приплічниками міського голови без обов'язкової участі профільного заступника міського голови і депутатів залишиться без офіційного результату.

Нагадаємо, що навесні 2018 року до Громадської організації "Розвиток громади" звернулись мешканці вулиць Вороного і Ф.Ліста за допомогою у недопущенні зазначеного будівництва. Станом на сьогодні мешканці мають два позитивних рішення різних судів, які доводять неправомірність дій міської ради стосовно забудови цієї ділянки у історичній частині міста Львова.