Як треба красти і брехати – приклад чиновників ЛМР

13-16 лютого 2017 року на офіційному сайті ЛМР з’явилось кілька новин щодо отримання дозволу державної інспекції і початку робіт з укріплення дамби та відкачки інфільтрату на Грибовицькому сміттєзвалищі. 

Однак, 6 березня 2017 року на обласній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій з’ясувалось що чинний проект із рекультивації Львівського полігону твердих побутових відходів потребує змін, адже датований ще 2013 роком та не включає необхідність укріплення дамби.

Ще 9 лютого 2017 року Ухвалою № 1463 «Про внесення змін до переліку об’єктів, видатки на які у 2017 році будуть проводитись за рахунок коштів бюджету розвитку міського бюджету м. Львова» КП «Збиранка» було додано до 30 млн. грн. виділених при прийнятті бюджету на 2017 рік, ще 40 млн. грн. (сторінка 6 додатку 2), як внесок до статутного капіталу суб’єкту господарювання.


А 25 лютого громадські активісти разом з депутатами ЛМР вирішити перевірити, як йдуть роботи на Грибовицькому сміттєзвалищі. Те, що вони побачили абсолютно не відповідало інформації, яка вкладалася в вуха львів’ян з сайту ЛМР. Замість багатомільйонного будівництва очевидці зафільмували відео про щебінь, пісок і огорожу, а також відсутність будь-якої проектної документації. Тобто КП «Збиранка» здійснює імітацію діяльності з підсилення дамби вартістю у 10 млн. грн.
В дійсності, з 70 млн. грн. видатків передбачених на 2017 рік КП «Збиранка», у грудні 2016 року оголосили торги на закупівлю палива рідинного газу та олив мастильних на суму 3 087 000,00 грн. з ПДВ
. Торги відбулися, однак, договори досі в систему ProZorro не завантажені.

Також, 31 грудня 2016 року сплив термін виконання робіт зі зведення огорожі та поручнів навколо полігону ТПВ м. Львова, які згідно з відео тільки планують будувати. Товариство з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «Пліт» за це отримала 2 240 315,00 грн. з ПДВ.


До завершення 2016 року мали розробити «Технологічні карти складування ТПВ. Підпірна призма. Експлуатаційна дорога. Система дренажних грунтових вод. Тимчасова канава відводу фільтрату з території існуючого полігону. Система відводу фільтрату». Торги виграла ТОВ "БК "Сучасні Будівельні Рішення" на суму 21 533 657,53 грн. з ПДВ.
 Проектувальником цих будівельних робіт, відповідно до дозволів виданих Державною архітектурно-будівельною інспекцією України  є ТзОВ "Інститут гірничо-хімічної промисловості", що на вул. Стрийській 98. Саме за цією адресою скеровували робітники Збиранки активістів для ознайомленням з проектно-кошторисною документацією.

6 березня представники ГО «Розвиток Громади» вирішили з’ясувати, на якій стадії розробка проекту робіт, які мали б вже бути завершені. На жаль, у ТзОВ "Інститут гірничо-хімічної промисловості" ніхто не зміг не лише показати проект, але й, посилаючись на режимність об’єкту, надати взагалі будь-яку інформацію.

Отже, схема така: КП «Збиранка» в кінці 2016 року робить вигляд виконання робіт, та «освоює» кошти, а потім замовляє проект і кошторис цих робіт, щоби узаконити відсутність грошей. Це замкнуте коло відмивання міських грошей на сміттєзвалищі, яке ніколи не завершиться укріпленням дамби, відкачкою інфільтрату та рекультивацією. Екологічне лихо у Львівській області, сприяє постійному збагаченню певного кола осіб.

Словом, бажання вкрасти і нічого не робити стало звичайною нормою поведінки посадовців мерії. Ця звичка сильніша за людські життя, екологічні лиха і страх перед в’язницею. Ця звичка буде жити доти, поки не зміниться чинна міська влада.