У Львові після зими масово посипалися фасади

Ще здавна Львів прийнято вважати культурною столицею України, вулички якої наповнені особливою атмосферою та історію. На жаль, останнім часом старовинна краса міста «тріщить по швах» і чи не щотижня обвалюється просто на голови львів’ян. Це для того, щоб підкреслити поважний вік міста чи хтось таки повинен нести за це відповідальність?

У стрічці новин все частіше читаємо повідомлення про те, що обсипався фасад будинку, впав балкон, обвалилась штукатурка. З такою ж проблемою у ГО «Розвиток Громади» звернулися жителі будинку по вул. Мстислава Удатного, 5. У їхньому випадку фасад не дочекався поки його підрихртують, а обвалився під ноги перехожим, тепер же він потребує капітального ремонту. 27 березня мешканці заручились підтримкою громадівців та прийшли зі своєю проблемою у кабінет пана Бабака, проте самого Сергія Богдановича не застали. Вислухав стурбованих львів’ян Сергій Сало та запевнив, що до кінця тижня приїде комісія, яка актом зафіксує факт аварійності фасаду і тоді міська влада почне вирішувати проблему будинку. Свою обіцянку пан Сергій виконав та вже у п’ятницю на порозі будинку була комісія. Ну, як комісія – одинокий, готовий до запитань та проведення візуальної інспекції - Борис Березяк (начальник міського відділу капітального ремонту житлового фонду). Пан Борис вислухав усі скарги, відповів на питання та «на око» визначив, що будинок і справді є у аварійному стані. Порадив як далі діяти громадівцям разом із мешканцями і, у свою чергу, пообіцяв направити усі потрібні звернення, аби усунути проблему якомога швидше. Проте попередив, що існує чітка процедура, яку не можна обійти, а грошей на ремонт зараз у ЛМР немає.
 

Пропоную скерувати звернення до депутатів міської ради щоб при перегляді бюджету передбачити стрічку на ремонт цього будинку, - каже Борис Березяк

Цього тижня питання про виділення необхідних коштів винесуть на розгляд міської бюджетної комісії, якщо обранці дадуть добро, будинок таки дочекається ремонту вперше за півстоліття.

Також громадівці попередньо подавали Сергію Салу список з 10 адрес в історичній частині міста, які потребують ремонту фасаду.

Нагадаємо, що цими вихідними  на вулиці Івана Франка, 136, впав на землю карниз будинку, на щастя, жертв обвалу немає.  Мешканці повідомили,  що неодноразово зверталися щодо незадовільного стану будинку до міських комунальних служб і особисто міського голови Львова Андрія Садового, проте, як бачимо, безрезультатно.