Громрада при управління транспорту має намір порахувати всіх пасажирів у Львові

9 жовтня на позачерговому засіданні громадської ради при управлінні транспорту ЛМР пристали на пропозицію ГО «Розвиток Громади» щодо вивчення пасажиропотоку, аби оперувати реальними цифрами кількості платних пасажирів і пільговиків у громадському транспорті Львова.

Громадська рада зібралась, аби в екстреному порядку обговорювати питання судів навколо оголошеного ще в січні 2017 року конкурсу перевізників та договорів, укладених з "Міра і К" та АТП-14630 за результатами незаконного конкурсу. Через скарги пасажирів Львівський міськвиконком вимушений був в односторонньому порядку розірвати договори з «АТП 14630» і «Міра і К»,однак перевізники оскаржили скасування угод в суді. В свою чергу працівники юридичного відділу Львівської міської ради зовсім не зацікавлені в розірванні договорів з наближеними до міської ради перевізниками, зайняли позицію ігнорування судових засідань і затягування справи. У немічності управління транспорту міської ради представники перевізників у громадській раді частково звинувачують ГО «Розвиток Громади», юристи якої спочатку оскаржили в судовому порядку незаконний склад конкурсного комітету, а згодом активно вимагали оголошення нового прозорого конкурсу на визначення перевізників на пасажирських маршрутах міста Львова.

Зовсім нещодавно, 4 жовтня на засіданні громадської ради представник ГО «Розвиток Громади» і дружніх громадських організацій консолідовано виступили проти ліквідації пільгового проїзду для будь-якої категорії пільговиків. Аргументація була проста і зрозуміла - чиновники міської ради не володіють реальною ситуацією щодо кількості пасажирів у громадському транспорті Львова, а перевізники подають цифри які виправдовують політику постійного зростання ціни на перевезення пасажирів
. У зв’язку із цим ГО «Розвиток Громади» відкрито заявила про намір оскаржити в суді рішення міськвиконкому щодо встановлення 50% плати за проїзд для пенсіонерів за віком.

9 жовтня представники громадської ради при управлінні транспорту зрозуміли усю безвихідність ситуації з перевезенням пасажирів у місті Львові і одностайно підтримали ініціативу представника ГО «Розвиток Громади» Назара Бая звернутись до міського голови щодо виділення коштів на проведення незалежного вивчення пасажиропотоку у місті Львові. Крім того, за рекомендацією громадської ради міськрада мала б оголосити новий конкурс перевізників, який відповідав би усім вимогам законодавства, розірвати договори з АТП-14630 та "Міра і К", як цього вимагає Ухвала адміністративного суду і невідкладно організувати зустріч з перевізниками.

Якщо чиновники міської ради дослухаються до голосу членів громадської ради, львів’яни отримають економічно обґрунтовані ціни на перевезення, конкурентоспроможних перевізників і відповідно комфортні умови проїзду у громадському транспорті.