Жителі Лисиничів чекають рішення обласної екоінспекції

Сьогодні, 30 березня, жителі Лисиничів разом з активістами ГО «Розвиток Громади» навідались в обласну екоінспекцію з проханням допомогти у вирішенні складної екологічної ситуації у селі.

Жителі села Лисиничі потерпають від неприємного запаху, який останнім часом шириться від озера, що межує з селом. Нещодавно у водоймі вимерла вся риба. Тож люди вирішили з’ясувати причину екологічного лиха, виправити ситуацію та покарати винних. Активісти звернулися в Державну екологічну інспекцію у Львівській області.

З людьми зустрівся перший заступник головного еколога області Юрій Кульчицький. Пан Юрій пояснив, що доки екоінспекція не здійснить аналіз води з озера, про винних говорити рано:

Ми не можемо говорити про офіційну позицію екоінспекції щодо цієї ситуації поки лабораторія не покаже нам висновки щодо того, чому загинула риба і чому забруднена вода. Коли у нас будуть ці висновки, тоді ми побачимо звідки іде забруднення: чи то від агрофірми «Провесінь» чи від житлових будинків, які розташовані навколо і скидають в озеро нечистоти.

Пан Юрій додав, що якщо провина агрофірми «Провесінь» буде доведена, у зв’язку з лабораторними дослідженнями, то винних притягнуть до адміністративної відповідальності і накладуть штраф.

Варто зазначити, що вода з озера вже проходила екологічну перевірку. За висновками Держагенства водних ресурсів України основне забруднення озеро отримує від струмка, який іде від житлових будинків з с. Лисиничі. Тобто, за висновками агентства, вода забруднена внаслідок того, що місцеві мешканці спускають в озеро нечистоти.

Нечистоти люди скидають в озеро вже давно, але ніколи ще риба від цього не помирала. 9 – 11 березня ми спостерігали дивне явище. Вода в озері бурлила, як гірська річка і аж переливалася за краї. Ті хто проживає близько почули шум води. У річці стояла піна. Ми вважаємо, що такий ефект для річки не могли створити викиди нечистот, а вся справа у діяльності агрофірми «Провесінь», яка скидає певні хімічні речовини у воду, - каже жителька Лисиничів, пані Віра. 

До слова, Агрофірма «Провесінь» орендує територію, на якій розташоване озеро, проте проблемну екологічну ситуацію не коментує. Керівництво підприємства не хоче спілкуватись ні з місцевими мешканцями, ні з журналістами.

Читайте також
Безгосподарність влади дісталась до Лисиничів

http://rozvytok-hromady.com/bezhospodarnist-vlady-distalas-do-lysynychiv