Скільки коштує перекрити на 10 років вулицю в центрі Львова ?

Близько десяти років тимчасовий ринок «Добробут» незаконно володіє частиною вулиці Старої в центральній частині Львова.  
 
Лише львівська місцева влада могла не зауважити, що вулиця яка б суттєво розвантажила транспортний потік від Богдана Хмельницького до площі Різні, більш ніж десяток років перекрита шлагбаумом та металевими трубами.
 
Громадська організація «Розвиток Громади» подала інформаційний запит до Управління патрульної поліції у місті Львові щодо наявності дозвільних документів на встановлення шлагбауму на рівні будинку №6 на вулиці Старій і отримала відповідь, що жодних дозволів, а саме проектів на будівництво, реконструкцію і ремонт автомобільних доріг та інш. на надавалось.
 
         За підсумками розгляду цього запиту Управління патрульної поліції у місті Львові 26 травня 2017 року надіслало Вимогу голові Галицької районної адміністрації терміново вжити заходів щодо усунення перешкод дорожнього руху по вул. Стара,6 у м. Львові (біля ринку «Добробут») у вигляді шлагбаумів та металевих труб на проїзній частині.

Майже через місяць після скерування Вимоги, шлагбаум стоїть неушкоджений: при в’їзді на вулицю Стару працівники ринку «Добробут» збирають платню за паркування, а львів’яни навіть не здогадуються, що це звичайна вулиця по якій безперешкодно має рухатися транспорт, а тротуарами ходити люди. За використання вулиці і тротуарів, на яких встановлені торговельні павільйони місто не отримує жодної плати, ніхто не видавав жодних дозволів і погоджень.
 

14 червня представники ГО «Розвиток Громади» завітали до Галицької районної адміністрації для того аби уточнити «термінові» терміни виконання Вимоги Управління патрульної поліції у місті Львові і час демонтажу незаконної конструкції, встановленої на проїзній частині вулиці. Заступник голови адміністрації Андрій Зозуля поінформував, що саме завтра збереться спеціальна комісія, яка вивчить це питання по суті.
 У випадку невиконання Галицькою міською адміністрацією Вимоги Управління патрульної поліції їй грозить адміністративна відповідальність у розмірі кілька тисяч гривен. На даний час виглядає на те, що Галицька районна адміністрація не квапиться відстоювати закон і відновити право львів’ян безперешкодно рухатися вулицями міста.
 
Скільки вартує така байдужість Галицької районної адміністрації наразі невідомо, однак інтерес однозначно є, в іншому випадку у Львові взагалі б не було руху транспорту через самовільно встановлені на проїзних вулицях шлагбаумів, літніх майданчиків і торгівельних павільйонів.
 
         З відкритих джерел відомо , що Львівська міська рада у 90-х роках була є учасником Спільного українсько-австрійського підприємства ТзОВ «Галінвест», володіючи 55% статутного фонду компанії, яка в свій час тимчасово до 2001 року, на період пошуку коштів та інвестора влаштувала на фундаменті недобудованого готелю ринок. Цільове призначення землі на якій розташовано комплекс «Добробут» є будівництво готелю. Також відомо, у 2004 році представники австрійської фірми та за ініціативи київської фірми-співзасновника безуспішно намагалися виключити Львівську міську раду з числа учасників Спільного українсько-австрійського підприємства ТзОВ «Галінвест».

         Однак, станом на сьогодні Львівської міської ради не має частки у статутному капіталі Спільного українсько-австрійського підприємства ТзОВ «Галінвест». Австрійській фірмі «ОСТ-ІНВЕСТ-УНД БАУПРОЕКТМЕНЕДЖМЕНТ ГМБХ» належить 90,00% (27 106 774,33 грн.) статутного фонду, а 10% (3 011 886,04 грн.) ТзОВ «ГАЛИЧИНА ІНВЕСТИЦІЯ», зареєстрованому у Києві. Яким чином Львівська міська рада втратила частку у спільному українсько-австрійському проекті не відомо, але зважаючи на кричущі факти розкрадання комунального майна, можна припустити, що її просто вкрали.

         Виглядає, що австрійська фірма, за обіцянку бути інвестором будівництва готелю отримала від міської ради в самому центрі Львова земельну ділянку на якій близько 20 років функціонує юридично незаконний ринок, а в додачу безоплатно і безкарно частину проїзної вулиці для облаштування платної парковки та торгівельних павільйонів.