Стрийщині загрожує екологічна біда через масштабне видобування гравію

Жителі Стрийщини, занепокоєні видобутком гравію з русла річки, звернулись по допомогу  до ГО «Розвиток Громади». 

Вже третій тиждень у руслі річки Стрий відбуваються маніпуляції з видобутку та вивезення корисних копалин. Мешканці прилеглих сіл не на жарт занепокоїла така ситуація, вони переконані, що роботи ведуться незаконно, і привести це може до екологічної катастрофи.

Активісти спільно з журналістами виїхали на місце робіт, аби з’ясувати усі деталі.

Як виявилось, активні роботи  тут ведуться чи не щодня. Десятки багатотонних вантажівок вивозять гравій з русла річки. Весь вантаж везуть на Стрийський гравійний дробильно-сортувальний завод, а потім на продаж.


Як повідомив один із водіїв, про те, що роботи незаконні, він знає, але все ж виконує вказівку від керівництва.

Активісти заблокували виїзд вантажівок і викликали поліцію. Здивований дільничний повідомив, що про ці роботи нічого не знає.

-    Такі маніпуляції можуть спричинити зміну русла ріки, що веде до екологічної катастрофи. Дивує тотальне небажання бачити проблему. Протестують лише місцеві мешканці, а влада та правоохоронці мовчать,  - повідомив юрист ГО «Розвиток Громади».


Голова Ходовицької сільської ради Володимир Лялька повідомив, що видобуток гравію спрямований на русло-регулюючі роботи, і всі відповідні документи в нього є. 

-    Там все написано, чітко зроблено. Намальовано всі видобуток, скільки мають взяти, як має йти річка. Є авторський нагляд, є технічний нагляд. Сільська рада просто як представник місцевого самоврядування, а все інше є в технічному нагляді, який зробив проект водогосп і відповідає за виконання цього проекту, - розповів голова.


Проте, за попередніми даними, Стрийський гравійний дробильно-сортувальний завод проводить видобуток не з піщано-ходовицького родовища, де має ліцензію, а просто бере гравій з русла річки.

Громадська організація «Розвиток Громади» звернулась у відповідні контролюючі органи та допомагатиму вирішити проблему у правовому полі.