У Львові повинні виділити кошти на корегування Генплану

Цього вимагали львів’яни, які вчора, 17 травня, прийшли на громадські слухання щодо необхідності внесення змін до головного містобудівного документа Львова. Ініціатором слухань виступила ГО «Розвиток Громади».

Нагадаємо, небажання чи невміння міських чиновників дотримуватись Генплану Львова призвело до сумбурно відкоригованих детальних планів територій з грандіозними новобудовами на місці рекреаційних, промислових, освітніх та бізнес зонах, а також відсутності міської інфраструктури, транспортного колапсу, застарілого і збиткового громадського транспорту, браку дитячих садочків і шкіл, а найголовніше до відсутності будь-якої стратегії розвитку міста. Тому на слухання прийшли мешканці різних мікрорайонів нашого міста, які вже тривалий час відстоюють свої права на нормальне життя у владних міських кабінетам та навіть у судах. Люди хочуть, аби чинний Генплан, який не відповідає сьогоденним реаліям, з формального папірця перетворився на актуальний стратегічний документ у сфері містобудування.

На жаль, жоден із запрошених міських чиновників, від головного архітектора Львова Юліана Чапінського до керівників управлінь ЛМР, не прийшов на громадські слухання, вкотре проігнорувавши думку громади нашого міста! Тому на незручні запитання до посадовців ЛМР відповідав один з розробників Генплану Львова Віталій Дубина.

Свої вимоги мешканці задекларували в офіційних пропозиціях до громадських слухань. Одноголосно присутні львів’яни проголосували за низку пропозиції, зокрема: 1) у найкоротші терміни прийняти ухвалу ЛМР щодо корегування, або, за необхідності, створення нового генерального плану Львова; 2) Виділити кошти на початок робіт по опрацюванню генерального плану міста у 2019 році. 3) В процесі коригування генерального плану міста Львова створювати вузькопрофільні експертні робочі групи за участі мешканців міста, міжнародних експертів, депутатів та чиновників. 4) Передбачити у новому Генплані чіткі терміни по роках його реалізації з відповідним кошторисом.

Переконанні, такі вимоги є вкрай необхідними, адже культурна столиця України щоденно наближається до неминучого «паралічу», який позбавить львів’ян можливості безперешкодно пересуватись, працювати, вчитися та загалом комфортно жити. Скорегований Генплан покликаний сформувати різносторонню оцінку існуючої ситуації в містобудуванні та сформувати життєздатну, а головне реалістичну стратегію розвитку нашого міста!

Додамо, що окрім громадських слухань представники ГО «Розвиток Громади» зареєстрували електронну петицію щодо необхідності внесення змін до головного містобудівного документа Львова. Наразі петицію підписали 481 особа, аби її розглянула сесія ЛМР необхідно ще 19 електронних підписів. Відтак запрошуємо усіх, кому небайдуже в яких міських умовах будуть жити вони та їх діти, до Львівської міської ради, коли депутати будуть розглядати цю петицію. Об’єднавшись, громада – це сила!