Мешканці Рясного висловилися проти будівництва сміттєсортувальної лінії на прилеглих землях

Вчора, 17 листопада, на території школи № 92 на Рясному відбулися громадські слухання щодо ідеї Львівської мерії розмістити на території району сміттєсортувальну лінію та завод для пресування твердих побутових відходів. На зборах були присутні місцеві депутати, представники громади Рясне та Рясне-2, сіл Рясна-Руська і Білогорща, представник влади Олександр Удовенко, еколог Микола Маланич, а також громадські активісти ГО «Розвиток Громади». Жителі Рясного висловились щодо такої ідеї та одноголосно проголосували проти.Організували громадські слухання місцеві депутати та активісти. Жоден представник мерії не відвідав захід. Не прийшли також представники «Захід Ресурс Плюс», які мали бути операторам сміттєсортувальної лінії.

Побудувати сміттєпереробні підприємства міська влада планувала  на території промзони «Львівхімсільмаш». Проте усі жителі прилеглих територій виступили категорично проти такого задуму.

Раніше люди звернулися по допомогу до активістів і зібрали понад 700 підписів під проханням не допустити створення сміттєсортувального комплексу у районі Рясне.

«Відповідно, щоб не затягувати ваш час, я поставив би пропозицію проголосувати, чи мешканці за будування заводу, чи проти. Я мешканець Рясного і я проти. Привезуть сюди сміття, все, що потрібне заберуть, а решту закопають на тих 10 гектарах, і воно буде тут смердіти», - звернувся до громади представник ГО «Розвиток Громади» Роман Дуда.


До участі у слуханнях приєднався також керівник обласної екологічної інспекції Микола Маланич

Я неодноразово їздив з активістами щоби з’ясувати походження цієї сміттєсортувальної лінії. Мені, як екологічному чиновнику, найперше хотілось бачити документи від них: експертизи, ліцензії, висновки про вплив виробництва на навколишнє середовище. А їх немає, - розповідає головний еколог області Микола Маланич.

Роман Дуда запропонував протоколювати громадське обговорення. Тож результати слухань були запротокольовані і тепер матимуть юридичну силу.