Грибовицький полігон зрошують фільтратами та стічними водами щоб запобігти загоранню

Департамент з поводження з відходами ЛМР надав інформацію на звернення ГО «Розвиток Громади» щодо екологічної ситуації на території полігону ТПВ м. Львова

На запит ГО « Розвиток Громади», щодо дотримання екологічної та техногенної безпеки на території полігону ТПВ в с. В. Грибовичі (Жовківського р-ну), директор ЛКП «Збиранка» Віталій Пугач повідомив, що ще у 2013 році розроблений «Комплексний проект з рекультивації полігону», який пройшов усі необхідні експертизи та у лютому 2017 року отримав державний дозвіл на виконання будівельних робіт. А фільтратами та стічними водами, що накопичуються в мережі резервуарів – відстійників, «зрошують тіло полігону», аби, так би мовити, запобігти їх загорянню. Та для більшої безпеки - періодично моніторингові дослідження здійснюють чотири лабораторні центри.

Та й узагалі в попередні роки ЛКП «Збиранка» завжди смиренно погоджувала перелік побутових та промислових відходів, а також технологічні карти складувань з відповідними санітарними та екологічним структурами.

Відтак незрозуміло - як при такій відповідальній роботі міських чиновників сталась трагічна та болюча для львівської громади трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі!  Та й узагалі складається враження, що ситуація на полігоні завжди була під контролем «Ратуші» і жодної екологічної та техногенної небезпеки для жителів Львівщини ніколи не було й немає. «І смішно і грішно!»