З Франківського району сміття вивозитиме фірма, причетна до «відмивання коштів»

Переможцем конкурсу на послуги з вивезення твердих і великогабаритних побутових відходів з територій житлового фонду комунальної власності Франківського району міста Львова визначено компанію, що фігурує у матеріалах кримінальних справ, пов’язаних із відмиванням коштів на захоронення ТПВ.

Конкурс оголошено Департаментом розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА на початку лютого 2018 року на обслуговування восьми комунальних підприємств міста. До участі у конкурсі зголосилися компанії «АВЕ-Львів», «Спецавтотранс-Львів», «Санком-Львів» та «Львівспецкомунтранс».

Представник ГО «Розвиток Громади», під час засідання конкурсної комісії, звернув увагу присутніх на причетність кількох компаній – учасників конкурсу до ведення фіктивного підприємництва з утилізації та захоронення ТПВ та відмивання коштів. Зокрема, як зазначив активіст, 2 березня 2018 року Сихівський районний суд виніс вирок у кримінальній справі № 464/961/18 по обвинуваченню керівника компанії ТзОВ «Теремор» у веденні фіктивного підприємництва.
  Як йдеться у матеріалах справи, діяльність зазначеної фірми була спрямована на незаконне обернення безготівкових коштів в готівкові та здійснення фіктивних фінансово-господарських операцій. В період квітня-травня 2017 року між ТзОВ «Теремор» та компаніями ТзОВ «АВЕ-Львів» і ТзОВ «Санком» укладено низку договорів для проведення фіктивних фінансово-господарських операцій із сортування та утилізації відходів. Так, в період з 10.04.2017 по 17.05.2017 на рахунок ТзОВ «Теремор» надійшли грошові кошти в сумі 600 тисяч гривень від ТзОВ «АВЕ-Львів» в якості оплати за нібито надані послуги із сортування та утилізації відходів.

Сихівський суд затвердив угоду між прокурором та обвинувачуваним про визнання винуватості та призначив йому покарання у вигляді штрафу, розміром пятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8500 грн. 

Нагадаємо, нещодавно також автомобіль ТзОВ «АВЕ-Львів», було спіймано на території Самбірського сміттєзвалище без заповнених супровідних документів на побутові відходи.


Однак, зазначені застереження не вплинули на визначення переможців конкурсу. За підсумками розгляду конкурсних пропозицій та їх оцінювання, конкурсна комісія визначила переможцем ті ж підприємства, що обслуговували відповідні території й у минулому. Зокрема, ТзОВ «АВЕ-Львів» вивозитиме сміття з території ЛКП «Затишне», ЛКП «Львівський ліхтар», ЛКП «Південне», та  ЛКП «Сокільницьке». «Спецкомунтранс-ЛЬвів», відповідно з території ЛКП «Вулецьке», ЛКП «Магістральне», ЛКП «Навколо базару» та ЛКП «Сонячне». 
фото http://vkurse.ua