У Львові надалі курсуватимуть автобуси на тимчасових угодах

Сьогодні, 24 червня, відбулося чергове засідання конкурсної комісії з визначення перевізника на маршрути №8а, 12, 18, 19, 30, 35, 36. 36а, 37, 40, 48, 49, 50 та 54. На ці маршрути не подався жодний перевізник під час проведення минулого конкурсу в жовтня 2018 року і, відповідно транспорт на них курсує на тимчасових договорах в режимі "маршрутного таксі". Така ситуація збережеться ще на кілька місяців, оскільки члени конкурсного комітету з визначення перевізника на маршрутах загального користування вирішили оголосити повторний конкурс.

На теперішній конкурс подалися три претенденти: комунальне АТП-1, Успіх БМ і Миколаївське АТП 14627. Основна причина перенесення конкурсу, за словами Назара Бая голови ГО «Розвиток Громади, який є членом конкурсного комітету – це розбіжності в змісті оголошення розміщеному на сайті ЛМР і в газеті та недотримання перевізниками основних, важливих умов конкурсу.

Зокрема обов’язковою вимогою конкурсу є забезпечити на маршруті не менше 1 автобуса пристосованого для осіб з інвалідністю. Вказану вимогу не дотримало Миколаївське АТП 14627, яке не подало жодного автобуса пристосованого для перевезення таких осіб. Також деякі транспортні засоби подані цим перевізником на конкурс не обтяжені договорами, ще два транспортних засоби мають неналежний технічний стан.

АТП-1 подали на конкурс три автобуси, які за інформацією державної служби України на транспорті не закріплені за цим перевізником, ще на двох автобусах не дійсний тимчасовий талон.

Також відповідно до інформації державної служби України на транспорті встановлено про ДТП за участі перевізників, а саме Миколаївське АТП 14627 з 1 загиблим, Успіх БМ 2 загиблі та 6 травмованих, ЛК АТП 1 відсутні.

Щодо маршрутів, стосовно яких не пройшов конкурс відбуваються постійні зміни. Зокрема на маршруті №8а їздять два великі автобуси комунального АТП-1, також великі автобуси курсують на маршрутах №18 та 40. Маршрут №19 передали на обслуговування АТП-1, а до Винників запустили експрес №36а.

Комунальне АТП забрало маршрут №49, який є малорентабельний для приватних перевізників, однак надзвичайно важливий для львів’ян, оскільки сполучає Рясне та вулицю Городоцьку.