За видобувальників гравію на Стрийщині взялася екоінспекція

Жителі та громадські активісти Стрийщини, занепокоєні видобутком гравію з русла річки, звернулись по допомогу  до ГО «Розвиток Громади». Активісти вже вдруге виїхали на місце незаконного видобування. Цього разу на місце видобування прибули представники Державної екологічної інспекції. 


    Вже понад півроку у руслі річки Стрий відбуваються маніпуляції з видобутку   та вивезення корисних копалин. Мешканці прилеглих сіл не на жарт        занепокоїла така ситуація: вони переконані, що роботи ведуться незаконно, і    привести це може до екологічної катастрофи.

  Активісти спільно з екоінспецією та  журналістами виїхали на місце робіт, аби   з’ясувати усі деталі.


Як виявилось, активні роботи  тут ведуться чи не щодня. Десятки багатотонних вантажівок вивозять гравій з русла річки. Весь вантаж везуть на Стрийський гравійний дробильно-сортувальний завод, а потім на продаж.

Площа видобування гравію вже сягає 20 гектарів.  Все тут дуже нагадує видобування бурштину: кругом штучні озера, піщані кар’єри, знищена флора і фауна.
  • Така діяльність може спричинити зміну русла ріки, що веде до екологічної катастрофи. Дивує тотальне небажання бачити проблему. Протестують лише місцеві мешканці, а влада та правоохоронці мовчать,  - повідомив юрист ГО «Розвиток Громади».
 

Голова Ходовицької сільської ради Володимир Лялька повідомив, що видобуток гравію спрямований на русло-регулюючі роботи, а всі відповідні документи в нього є.
  • Там все написано, чітко зроблено. Намальовано весь видобуток, скільки мають взяти, як має йти річка. Є авторський нагляд, є технічний нагляд. Сільська рада просто як представник місцевого самоврядування, а все інше є в технічному нагляді, який зробив проект водогосп і відповідає за виконання цього проекту, - повідомив голова.
Натомість, законодавство України дозволяє русло-регулюючі роботи , але видобування з русла є забороненим. Також, за попередніми даними, Стрийський гравійний дробильно-сортувальний завод проводить видобуток не з піщано-ходовицького родовища, де має ліцензію, а просто бере гравій з русла річки.

Відтак представники Держекоінспекції зафіксували і перевірять факт видобування, нищення берегів ріки і створення доріг у руслі, що також є заборонено. 

Нагадаємо, що це вже другий виїзд на місце незаконного видобування. Минулого разу активісти з журналістами наочно переконались, що існує така проблема. Вчора вдалося разом з екоінспекцією зафіксувати цей факт та змусити правоохоронців працювати в напрямку ліквідації проблеми.
Активісти впевнені: це не останній візит на Стрийщину.