Виконком міськради відмовився виконувати рішення суду та ліквідовувати ЛКП «Збиранка»

ЛКП «Збиранка» за рішенням суду має бути ліквідоване, однак міськрада не хоче виконувати цього рішення, називаючи його абсурдним.
 
За інформацією Львівської міської ради
 Львівський апеляційний адміністративний суд від 30.01.2017 прийняв рішення, резулятивна частина якого складається з двох аспектів. Частина перша зобов’язує львівського міського голову звернутись з відповідною заявою «до відповідних органів про виділення земельної ділянки для організації нового полігону». Оскільки міськрада не знайшла способу виконання цього рішення, вирішили звернутись до Львівського апеляційного адміністративного суду з заявою, для роз’яснення, у які відповідні органи і з якими відповідними заявами потрібно звертатись про виділення земельної ділянки.

Другою частиною цього рішення є припинення діяльності ЛКП «Збиранка». У зв’язку із тим, що ЛКП «Збиранка» не вивозить і ніколи не вивозило відходи на полігон ТПВ виконком відмовився приймати рішення про припинення діяльності комунального підприємства.
 
Переконання керівника юридичного управління міськради, що ЛКП "Збиранка" ніколи не займалося вивезенням ТПВ не зовсім правдиве, адже  ЛКП «Збиранка» все ж  вивозило ТПВ зі Львова, але рішенням виконкому № 800 від 2.09.2011 року
 ці функції разом з сміттєвозами та іншим майном були передані ЛКП «Транспортна фірма «Львівспецкомунтранс». Цим же рішенням було визначено, що ЛКП «Транспортна фірма «Львівспецкомунтранс» є правонаступником прав і обов’язків ЛКП «Збиранка» у частині укладених договорів на вивіз твердих побутових відходів.
 
Водночас обласна прокуратура повідомила, що
 30 березня 2017 року Львівський окружний адміністративний суд задовольнив позов екологічної інспекції щодо заборони ЛКП «Збиранка» здійснювати викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, що розташовані на території полігону твердих побутових відходів у с. Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області. 
 
Зрозуміло, що це є не останні судові рішення щодо діяльності ЛКП «Збиранка». Отже, міська рада виконуючи рішення суду має утворити нове комунальне підприємство, яке би опікувалось полігоном ТПВ у с. Великі Грибовичі, або на конкурсній основі передати його на баланс приватної структури, яка буде займатися рекультивацією і укріпленням дамби на законсервованому сміттєзвалищі.