Партійці Андрія Садового «плюють» на закон

 У п’ятницю 2 листопада 2018 року виконком Львівської міської ради має намір затвердити містобудівні умови та обмеження для проектування житлово-офісного комплексу з вбудованими об’єктами обслуговування населення, підземною автостоянкою, трансформаторною підстанцією та даховою котельнею на вул. Зеленій, 151 зі знесенням існуючих будівель, фірмі «Реновація», яка належить членкині політичної партії «Об'єднання «Самопоміч» і дружині колишнього керівника адміністративно-технічного управління Львівської міської ради Тараса Вітика – Ірині Камінській.
 
Проектоване будівництво за адресою Зелена 151 знаходиться в Сихівському районі м.Львова, та згідно плану зонування відноситься до зони В-5 (зони підприємств V класу шкідливості з санітарно-захисною зоною до 50 м), що повністю відповідає затвердженому Генеральному плану міста.
 
Фірма «Реновація», яка займається будівництвом житлових і нежитлових будівель, на початку цього року стала платником розроблення детального плану території у даному районі. Рішенням виконавчого комітету від 09.02.2018 № 128 «Про затвердження детального плану території у районі вул. Зеленої, вул. М. Пимоненка, вул. Д. Січинського» та Рішенням № 538 від 25.05.2018 «Про внесення змін до детального плану території у районі вул. Зеленої, вул. М. Пимоненка, вул. Д. Січинського (зміна 1)» цей детальний план був незаконно затверджений.
 
Незаконно, тому що дана територія була переведена до зони Ж-3 (багатоквартирної житлової забудови) з грубим порушенням чинних Законів України. Адже план зонування розробляється, як окремий документ або у складі Генерального плану (ч.1 ст.18 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності»). Відповідно і зміни мали б бути внесені або шляхом внесення змін до Генерального плану, або шляхом розроблення окремого документу. Згідно ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності (ч.8 ст. 18) план зонування затверджується сесією міськради. Рішенням виконкому не можна затверджувати зміни зонінгу. Також, ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» (ч.10 ст.19) передбачає, що ДПТ приймається лише за умови відповідності генплану та плану зонування, які щодо даної території є в наявності.
 
Крім того, містобудівні умови та обмеження для проектування цього об’єкта будівництва має значне перевищення щільності забудови: 47% при 30%, які передбачені ДБНами для 11 поверхових будівель. Також, до житлових будинків 9 поверхів і вище, та до громадських будівель 5 поверхів та вище , повинно бути передбачено об’їзд великогабаритної техніки на випадок пожежі або надзвичайної ситуації, чого не передбачено проектом будівництва.
 
ТзОВ «Реновація», яке виступає замовником будівництва  має юридичну адресу Сахарова,42 – в цьому ж будинку знаходиться адміністративно-технічне управління ЛМР, яким з грудня 2013 по травень 2014 року керував Тарас Вітик. Власне Тараса Вітика, як нещодавно з’ясувалось, звільнили з посади керівника цього управління, щоб приховати факт розкрадання бюджетних коштів. Є інформація про те, що він поклав 3 млн. грн. бюджетних коштів під депозит у приватну структуру, без будь-якої гарантії, яка дуже швидко «прогоріла». Аби уникнути скандалу Тараса Вітика по-тихому звільнили за власним бажанням.
 
Важливо, що цього року Львівська міська рада надала дозвіл ще одному ТзОВ «Екотель», яке належить Ірині Камінській провести реконструкцію готелю, що на вулиці Сахарова, 42, з добудовою нового корпусу з підземним паркінгом на 50-60 авто (детальний план території обмеженої вул. І. Горбачевського та вул. Ак. А. Сахарова). Новий корпус «Екотелю» матиме шість поверхів і 100-120 готельних номерів, має бути поєднаний із існуючим корпусом переходом на рівні 3-4-5-х поверхів.
 
Отже, станом на сьогодні величезну промислову територію з безліччю зареєстрованих юридичних осіб і землевласників, планують вкотре незаконно передати під повне управління однопартійців Андрія Садового.
 
Минулої п’ятниці, 26 жовтня, представник ГО «Розвиток Громади» на засіданні міськвиконкому озвучив факти незаконної зміни цільового призначення землі, завищення щільності забудови і відсутність соціальної інфраструктури містобудівних умов та обмежень для проектування нового об’єкта будівництва на вул. Зеленій 151, а також факт наявності конфлікту інтересів у даному питанні. Члени міськвиконкому пообіцяли вивчити усі матеріали і перенесли розгляд питання на тиждень.
 
Наскільки міськвиконком є незалежним і законослухняним органом покаже голосування, адже факт порушення містобудівного законодавства є беззаперечним.
 
Однак, віри до чиновників міськради у мешканців Львова не залишилося зовсім. Так, історія з будівництвом 6-поверхового готелю на вул.Вороного, яка тягнеться з початку 2018 року показує, що якщо питання стосується членів «Обєднання «Самопоміч» жодного закону для Львівської міськради не існує. З достовірних джерел відомо, що за цим будівництвом стоїть соратних Андрія Садового з часів «Галицьких інвестицій» Олег Лаврик.
 
Нагадаємо, що під час представлення детального плану території в районі вулиці Вороного мешканці центральної частини міста  дізнались, що попри мораторій депутатів міської ради на зміну цільового призначення автостоянок у Львові, проект передбачає будівництво 6 поверхового готелю замість багаторівневого паркінгу. В рамках громадських слухань, які тривали до 7 червня 2018 року, мешканці офіційно зареєстрували свою категоричну незгоду щодо такого будівництва. Однак на засіданні виконкому Львівської міської ради вже через тиждень, 15 червня, планували погодити цей ДПТ. Протест людей змусив міського голову і головного архітектора міста, публічно пообіцяти врахувати думку мешканців міста, однак на ділі вже 6 липня, без врахування думки громади на виконкомі таки погодили Детальний план території який мав узаконити будівництво готелю на Вороного. При цьому на час погодження питання на виконкомі – воно вже фігурувало у порядку денному засідання сесії Львівської міської ради. Мешканці двічі на міжфракційній депутатській колегії, яка погоджує порядок денний пленарних засідань, знімали питання.
 
Втомившись від постійних перепалок з міськими чиновниками, які «пропихали» детальний план з будівництвом 6-поверхового готелю в центрі міста, мешканці змушені були заблокувати погодження містобудівних документів судовим рішенням. Крім того, суд здійснив забезпечення позовної заяву, аби вберегти інтереси мешканців прилеглих будинків, про що було офіційно поінформовано Львівську міську раду. Та попри неможливість вчиняти будь-які дії, станом на сьогодні Секретаріат міського голови вносить в порядок денний сесії Львівської міської ради 8 листопада питання про затвердження Детального плану території на вул.Вороного, чим надає дозвіл Народному депутату України від ПП «Об’єднання Самопоміч» та голові передвиборного штабу кандидата в Президенти України Олегу Лаврику незаконно будувати багатоповерхівку в самому центрі Львова.
 
Андрій Іванович офіційно заявив про свій намір стати гарантом Конституції України, однак як чинний міський голова м. Львова не в змозі виконати простого рішення суду.
 

Фото обкладинки Zaxid.net
 

Питання будівництва готелю на Вороного та пасажу Міколяша розглядатиме суд
Львів’яни вимагають на вул.Вороного громадський простір з паркінгом!
Юліан Чаплінський пообіцяв створити робочу групу щодо будівництва готелю по вул. Вороного

Виконком таки переніс питання по будівництву готелю на Вороного

За Детальним планом території «сховався» новий 6-поверховий готель в центрі Львова