Мандри львівського сміття продовжуються

Згідно офіційної інформації, яку подає Львівська обласна державна адміністрація, регіонам, які приймають на захоронення ТПВ з м. Львова скеровано значні фінансові ресурси.

Зокрема, 48 млн. гривень за рахунок коштів «зекономлених» в рамках  Програми заходів для налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами у м. Львові на 2017 – 2019 роки, 
 50 млн. грн. виділених Кабінетом Міністрів України, та 18 млн. 410 тис. грн. з Програми охорони навколишнього природного середовища на 2016-2020 роки». Загалом 116 млн. гривень.

Однак, за словами директора департаменту розвитку та експлуатації ЖКГ облдержадміністрації, лише третина львівського сміття відправляється на захоронення на полігонах Львівської області. Не зважаючи на те, що полігони області ніхто не блокує, компаніям перевізникам вигідніше возити львівське сміття за тисячі кілометрів аніж захоронювати на території області. Чи, можливо, вигідніше документально показувати, що вивозять за тисячі кілометрів, адже окрім коштів отриманих за вивіз самого сміття, компанії отримують ще й 15 грн за кожен додатковий кілометр пробігу.

До прикладу, згідно документів, поданих компанією «ДВ-Екосвіт», в період з 1 по 10 серпня 2017 року на полігоні м. Борислава захоронено 88,5 тон сміття з м. Львова. До речі завозилось воно досить специфічно  - по 2 тони за ходку, коли вантажопідйомність сміттєвоза близько 10-12 тон.


Однак, як стверджує Бориславська міська рада, жодних угод в рамках Меморандуму про приймання львівського сміття, не було підписано.
  Більше того, сесією міської ради прийнято рішення від 30 березня 2017 року № 605 «Про заборону ввезення на територію м.Борислава та міське сміттєзвалище твердих побутових відходів з інших населених пунктів». Цим рішенням, товариство з обмеженою відповідальністю «КОМ-ЕКО-Борислав 2010»  орендаря місцевого полігону, зобов'язано не приймати на територію міського сміттєзвалища тверді побутові відходи з інших населених пунктів.

Однак, що там рішення депутатів, коли є «свій» полігон – гріх не скористатися. Згідно аналітичної системи Youcontrol власниками ТзОВ «КОМ-ЕКО-Борислав 2010» є Олександр Василянський та Сергій Деміч. Ці ж особи були і засновниками компанії ТзОВ «ДВ-Екосвіт» та низки інших компаній, пов’язаних з питаннями поводження із ТПВ.   

Уже у листопаді ця компанія сміття, що продукується у м. Львові, вивозить виключно у м. Староконстянтинів, Хмельницької області. Чи справді компанія «ДВ-Екосвіт» ускладнила собі завдання із вивозу ТПВ, переорієнтувавшись на полігон у Хмельницькій області, чи лише документально демонструє такі логістичні схеми а насправді й надалі незаконно возить у Борислав – питання відкрите. Сумніви у прозорості діяльності зазначеної фірми підтверджують і непрозорі схеми договорів, підписаних із Староконстянтинівським комбінатом комунальних підприємств ще у квітня минулого року.


На жаль, відповіді на інформаційний запит щодо кількості прийнятого львівського сміття за друге півріччя 2017 року, Староконстянтинівський комбінат комунальних підприємств, порушивши норми Закону України «Про доступ до публічної інформації», так і не надав. 

Схожа ситуація із «підконтрольними» компаніями є і у м. Миколаєві, Львівської області. Ще на весні 2017 року попри протести місцевих мешканців та рішення сесії міської ради між Комунальним підприємством ЖКУ м. Миколаєва та ТзОВ «Інвестиційна фірма «Екотех» підписано угоду про спільну діяльність. Згідно цієї угоди фірма «Екотех» зобов’язалась впорядкувати Миколаївське міське сміттєзвалище і як наслідок отримала право щодня приймати по 120 тон сміття.

Засновником компанії «Екотех» і власником 51% акцій є ще одна фірма, що займається вивезенням ТПВ з м. Львова ТзОВ «Грінера Україна». Допоки «Екотех» займається упорядкуванням Миколаївського полігону, Грінера змушена возити львівське сміття у Сумську та Одеську області, долаючи тисячі додаткових кілометрів. А миколаївський полігон, як стверджують місцеві активісти все більше розростається.
 До речі, керівництво Комунального підприємства «Житлово-комунальне управління» м. Миколаєва, теж проігнорувало інформаційний запит, надісланий ГО «Розвиток Громади», щодо прийому на захоронення львівського сміття.

 Ще влітку 2017 року, було відкрите кримінальне провадження щодо фіктивних компаній, які нібито надавали перевізникам послуги із захоронення сміття, не маючи відповідних ресурсів.
На жаль, те, що сміття з м. Львова і надалі продовжує «подорожувати» по всій Україні, попри можливість захоронення на території області, наштовхує на думку, що подібні злочинні схеми все ще використовуються. 

ГО «Розвиток Громади» продовжує моніторити ситуацію щодо цільового використання бюджетних коштів із а вивезення  побутових відходів з міста Львова. Чекаємо на запровадження  чіткого контролю за усіма процесами збору, вивезення та захоронення ТПВ у нашому місті.

Про вивіз львівського сміття обласною державною адміністрацією читайте:

 

Дорогоцінну сміттєву естафету передано!
Сміття зі Львова вивозять на Daewoo Lanos, Volkswagen Partner, Renault Trafic, Renault Kangoo 
Сміття зі Львова вивозять мандруючи у часі!
Сміттєва проблема у Львові назавжди?