ГО “Розвиток Громади” допомогла відремонтувати сцену в одному з найдавніших театрів України

Громадська організація відгукнулася на прохання допомогти театру Марії Заньковецької у Львові.

Історія театру розпочалася в 1847 році у Львові, сама ж будівля, в якій проходять вистави датується ще раніше. З тих пір, зі слів працівників, капітальний ремонт у будівлі робили у післявоєнний період. Приміщення театру імені Марії Заньковецької є пам’яткою архітектури державного значення та знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Проте грошей на ремонти у приміщенні катастрофічно не вистачає.
 
“Депутати приходять й обіцяють допомогти, особливо напередодні виборів. Проте реальну фінансову допомогу годі й чекати. Зазвичай все закінчується лише на словах” – розповідають у театрі.
 

Колектив театру звернувся до ГО “Розвиток Громади”. Допомогти потрібно було у найважливішому для кожного театру – ремонті сцени. Частину коштів для ремонту зібрали самі митці, решту – долучилася громадська організація.

Завдяки зусиллям ГО “Розвиток Громади” була відремонтована підлога на сцені театру. Замінили покриття сцени на нове якісне із сосни, а також укріплення несучих опор. Було замінене освітлення у театрі, адже воно перебувало практично в аварійному стані й потребувало нагального ремонту. Варто додати, що декілька місяців тому трапився прикрий випадок, коли під час вистави загорівся подовжувач, у місці з’єднання, він не витримав навантаження.“Коли в нас постала проблема з цією сценою, я був просто вражений, тим відгуком, який у львів’ян ця проблема знайшла” – поділився Андрій Мацяк, директор театру ім. Марії Заньковецької.

Колектив театру підтримав ініціативу ГО “Розвиток Громади” й написав заяви для вступу до організації, щоб допомагати в реалізації інших благодійних проектів громади.

Заньківчани активно допомагають бійцям АТО. Вони зіграли благодійну виставу, кошти з якої було переказано на потреби українських військових. Представиники колективу театру поїхали в зону АТО й самостійно передали теплі речі та необхідні побутові прилади на блокпости.

Фото: tvoemisto.tv