ГО «Розвиток Громади» зекономив 5 млн. грн. бюджетних коштів

Інформація Громадської організації «Розвиток Громади» щодо вивезення та захоронення твердих побутових відходів з м. Львова протягом другого півріччя 2017 року досягла дещо несподіваного результату – економії у майже 5 мільйонів гривень.

Нагадаємо, з липня 2017 року повноваження з вивозу ТПВ з м. Львова перебрала на себе Львівська обласна державна адміністрація. Щорічно, для реалізації цих цілей з міського бюджету надходить субвенція: у 2017 році - 150 млн. грн., в 2018 році - 300 млн. грн. та в 2019 році - 150 млн. грн. Ці кошти ОДА розподіляє через обласну
Програму заходів для налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами у м. Львові на 2017 – 2019 роки.

Протягом шести місяців 2017 року Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства ОДА за вивезення ТПВ, перерахував компаніям-перевізникам більше 107 мільйонів гривень, що середньому склало близько у 18 мільйонів гривень на місяць.

Однак, після виходу серії публікацій ГО «Розвиток Громади», згідно даних Єдиного веб-порталу публічних коштів 
 загальні витрати на ці послуги за січень 2018 року скоротилися майже на третину і становлять менше 13 млн. гривень. А компанія «Аве-Львів» досі не отримала оплати за період з 21 по 31 січня 2018 року. За поясненнями представників облдержадміністрації – через неналежну підготовку документації на оплату послуг. До слова, вантажівки саме цієї компанії зафіксували на Самбірському сміттєзвалищі із незаповненими товарно-транспортними накладними.

Як свідчить практика, лише публічність та відкритість є тим фактором, що може забезпечити дотримання законності та раціонального використання бюджетних коштів. Відтак, Громадська організація «Розвиток Громади» й надалі триматиме на особливому контролі усі процеси, пов’язані із витрачанням грошей громади міста Львова на вивезення сміття із м. Львова.