Агрофірма «Провесінь» та сільська рада зробили зі ставка с.Лисиничі каналізацію

Жителі села Лисиничі, які з березня потерпають від неприємного запаху загиблої риби в озері, що межує з селом дізналися, що вони також є винуватцями екологічної небезпеки.  
 
За запитом Громадської організації «Розвиток Громади» Державна екологічна інспекція у Львівській області провела детальний аналіз причини загибелі риби в ставку, що розташований поруч із вул. Тракт Глинянський. Лабораторний аналіз показав значне забруднення поверхневих вод. Позапланованова перевірка ПрАТ «Агрофірми «Провесінь» виявила ряд порушень природоохоронного законодавства та видано припис, який є обов’язковим до виконання. Також, відповідальних осіб ПрАТ «Агрофірми «Провесінь» притягнуто до адміністративної відповідальності.
 
Водночас, в ході обстеження було з’ясовано, що у озеро з боку села виведеними трубами та відкритими рівчаками стікають стоки невідомого походження, які мають явні ознаки каналізаційних стічних вод. Оскільки ставок живиться від струмка, який бере початок на околицях м.Львова та с.Лисиничі та отримує скид неочищених каналізаційних вод від місцевих садиб і домогосподарств, голові Лисиничівської сільської ради направлено вимогу вжити заходів щодо усунення виявлених порушень.
 
На наступному етапі мешканці села Лисиничі, за підтримки представників Громадської організації «Розвиток Громади» мають на меті змусити сільського голову організувати цивілізоване відведення каналізаційних вод від садиб. В іншому випадку, ставок перетвориться на відкриту каналізацію, від якої можна очікувати екологічних несподіванок не лише для мешканців Лисинич, але й для мешканців Львова.