Міськрада порушила термін подачі апеляції щодо викупу для суспільних потреб майна на стадіоні «Сільмаш»

15 листопада Вищий адміністративний суд України залишив без розгляду апеляційну скаргу Львівської міської ради на постанову суду першої інстанції про примусове відчуження об'єкту нерухомого майна ТзОВ «Три Корони Девелопмент», які розміщені на стадіоні «Сільмаш» з мотивів суспільної необхідності. Причиною є те, що Львівською міською радою подано апеляційну скаргу з пропуском строку апеляційного оскарження.

Нагадаємо, що 18 травня 2017 року депутати Львівської міської ради
прийняли Ухвалу «Про викуп у ТзОВ «Три Корони Девелопмент» для суспільних потреб об’єкта нерухомого майна – роздягальні для спортсменів та споруди стадіону на вул. Городоцькій, 207».
 
ТзОВ «Три Корони Девелопмент» відмовились продати громаді Львова об’єкти нерухомого майна, які знаходяться на території Стадіону «Сільмаш» і міськрада вимушена була звернутись до суду.
 
10 жовтня 2017 року Львівський апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні адміністративного позову Львівської міської ради до ТзОВ «Три Корони Девелопмент» про примусове відчуження об'єкту нерухомого майна з мотивів суспільної необхідності. Відповідно, протягом десяти днів з дня отримання копії постанови суду першої інстанції міськрада мала подати апеляційну скаргу до Вищого адміністративного суду України, однак скерувала скаргу лише 2 листопада 2017 року, про що свідчить відбиток поштового штемпеля на конверті, в якому надсилалась апеляційна скарга.

Вищий адміністративний суд України 15 листопада 2017 року вирішив що строк, встановлений законом щодо подачі апеляційної скарги пропущений і зазначає, що вказана Львівською міською радою обставина (отримання оскаржуваного рішення 23 жовтня 2017 року), підтверджується відміткою вхідного реєстраційного номера Львівської міської ради є недостатньою. Суд ухвалив надати Львівською міською радою на протязі 30 днів, належні докази на підтвердження цих обставин, наприклад конверт, в якому йому направлено копію оскаржуваного судового рішення, інші докази.

Збереження у канцелярії міської ради конверту, у якому 23 жовтня надійшло рішення суду першої інстанції є малоймовірним. Якщо ж на протязі 30 днів Львівська міська рада не представить Вищому адміністративному суду України підтверджуючі документи, рішення суду першої інстанції залишиться незмінним і оскарженню не підлягатиме. 


Тому, не можна сподіватися що основна частина Стадіону «Сільмаш» буде реконструйована, адже незважаючи на те, що земельна ділянка є власністю громади, основні споруди стадіону (роздягальня для спортсменів, футбольне поле, ворота, огорожі та бігової доріжки) є приватною власністю ТзОВ «Три Корони Девелопмент», яке понад 20 років доводить їх до повної руйнації і занепаду.

Читайте по цій темі:
 
Доля стадіону «Сільмаш» вирішиться у суді