Львівські депутати не підтримають будівництво сміттєсортувального комплексу у Рясному

Львівські депутати не підтримають будівництво сміттєсортувального комплексу у Рясному
Сьогодні, 21 листопада відбулося засідання депутатської Комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища щодо створення сміттєсортувальної лінії у Рясному. На зустрічі були представники усіх фракцій міськради, мешканці Білогорщі та Рясного, активісти громадської організації ГО «Розвиток Громади» та начальник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич. Директор підприємства, яке хоче будувати сміттєсортувалку у Рясному так і не прийшов.

Як заявив головуючий зібрання Ігор Телішевський, директор  компанії ЛКП «Транспортна фірма "Львівспецкомунтранс", яке займатиметься рекультивацією Грибовицького сміттєзвалища і будівництвом сміттєпесортувального сміттєпресувального комплексу, в останній день відмовився взяти участь у зібранні.

Головною проблемою, обурювались присутні, є те, що з людьми ніхто не говорить.  Належна комунікація між громадою і міською владою та ЛКП: мешканцям не пояснюють, для чого мерія планує виділити 10 га землі у районі Рясне. На комісії це питання людям також не роз’яснили, адже на зустрічі не було відповідальних за створення сміттєсортувального комплексу.
 
До мешканців Рясного приєднався активіст ГО «Розвиток Громади» Роман Дуда:

Я, як мешканець Рясного проти сміттєсортувального комплексу на території міста. На громадських слуханнях, які підтримала ГО «Розвиток Громади», люди проголосували проти сміттєсортувальної лінії у Рясному. Це неповага до громади, коли з ними не обговорюють такі питання, а роблять все за спиною. Якщо нас не почують, то ми будемо перекривати дороги, зупиняти сміттєвози, але ніяких сміттєсортувальних комплексів  у Рясному не буде.

Представники фракцій ЛМР заявили, що за рішення про виділення землі у Рясному не голосуватимуть. Депутати проголосували за пропозицію Ігоря Телішевського запросити директора ЛКП «Транспортна фірма "Львівспецкомунтранс"  Тараса Стефанишина на наступну сесію міскради, щоб той розповів під що ж  збираються використати10 га землі у Рясному. Також депутати проголосували за те, щоб мер Андрій Садовий висловив позицію мерії щодо сміттєпереробного комплексу в одному з найбільших районів Львова. 
Дали слово також головній юристці міськради Гелені Пайонкевич, яка від більшості запитань відхрестилася і сказала, що це не у компетенції міської влади.