Громадськість Львова звільняє берег озера від незаконних парканів

ГФ «Рабів до раю не пускають», «Варта 700», «Варта1», «Народна самооборона Львівщини», «Самооборона Львівського Євромайдану», «Економічний бойкотний рух» та представники ГО «Розвиток Громади» взяли участь проведенні акції поруч із озером Задорожнє Миколаївського району.

Прозора вода, пісок і добра нагода порибалити, але через елітні забудови вільного доступу до озера звичайним громадянам залишається все менше. Один за одним на березі чарівного озера збудували височенні паркани й вихід до озера мають лише їх власники.

Громадськість Львова та області неодноразово говорила про порушення вільного доступу до водойми. У четвер, 27 серпня до озера  Задорожнє приїхав і голова облдержадміністрації Олег Синютка. Високопосадовець запевнив, що до 10 вересня всі огорожі знесуть і люди зможуть вільно проходити до берега водойми. Однак, громадські активісти вирішили прискорити процес й у супроводі ЗМІ  почали самостійно зносити паркани.

«Кожна людина повинна мати вільний доступ до цього озера. Ці паркани взагалі не мали права там ставити, бо згідно із Законом у 50-ти метровій смузі біля берега не можна нічого такого будувати» , - зазначив представник ГО «Розвиток Громади» Роман Дуда. 

За кілька годин десятки метрів пляжу стали вільними. Встояти перед народним гнівом не зміг навіть височезний у дві цеглини паркан. Варто зазначити, що озеро Задорожнє є загальноукраїнським ресурсом, який має бути доступним кожному громадянину України. Адже громадські активісти захищали саме права громадян України.