У міськраді свої закони і свій Бюджетний кодекс!

На останній сесії вкотре із бюджету розвитку міського бюджету Львова виділено як внески до статутного капіталу суб’єкта господарювання 7,0 млн.грн. для ЛКП "ТФ "Львівспецкомунтранс".
 
         Ці кошти призначені для, так званої, компенсації підприємствам-перевізникам за вивезення твердих побутових відходів з міста. Тобто в результаті оплати за цю послугу ЛКП "ТФ "Львівспецкомунтранс" не отримає жодного капітального об’єкта чи основного засобу.
 
         Посадові особи міста вкотре вимагають у депутатів додаткові кошти на ЛКП «Львівспецкомунтранс», незважаючи на оприлюднення в ЗМІ правоохоронними органами інформації про розтрату 7,0 млн. грн. з бюджету міста на оплату фіктивним фірмам за ненадані послуги із вивезення сміття з міста.

Загалом ЛКП "ТФ "Львівспецкомунтранс" з міського бюджету вже «вивіз» понад 150 млн. грн.

         Окрім виявлених правоохоронцями фактів розтрати коштів на фактично ненадані послуги, такі видатки прямо суперечать Бюджетному кодексу України, а відтак є протиправними та підлягають поверненню в бюджет для викороистання за призначенням, а дії посадовців повинні бути перевірені державною адиторською службою та прокуратурою.

          Так, Стаття 72 Бюджетного кодексу України чітко регламентує, що видатки бюджету розвитку місцевих бюджетів спрямовуються на: соціально-економічний розвиток регіонів; виконання інвестиційних проектів; будівництво, капітальний ремонт та реконструкцію об'єктів соціально-культурної сфери і житлово-комунального господарства; будівництво газопроводів і газифікацію населених пунктів; будівництво і придбання житла окремим категоріям громадян відповідно до законодавства; збереження та розвиток історико-культурних місць України та заповідників; будівництво та розвиток мережі метрополітенів; придбання вагонів для комунального електротранспорту; розвиток дорожнього господарства; придбання шкільних автобусів та автомобілів швидкої медичної допомоги; комп'ютеризацію та інформатизацію загальноосвітніх навчальних закладів; природоохоронні заходи; інші заходи, пов'язані з розширеним відтворенням.

         Таким чином, послуга із вивезення побутових відходів не може фінансуватись за рахунок бюджету розвитку місцевого бюджету.

     Попри це, згідно ст. 71 Бюджетного кодексу України надходження бюджету розвитку місцевих бюджетів забезпечується за рахунок надходження коштів від пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, отримані відповідно до
Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності"; коштів від відчуження майна, що перебуває в комунальній власності, включаючи кошти від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на них;

      Тобто вивезення сміття здійснюється за рахунок прибутку від продажу комунальної власності та інвестиційних внесків, які по закону мають йти на розбудову інфораструктури міста, будівництва шкіл. садочків, лікарень, сміттєпереробного заводу тощо...

       У Львові, зі слів мера, капітальне будівництво соціальних об’єктів у місті буде здійснюватись за рахунок кредитів, які згодом віддаватимуть наші діти, а сьогодні бюджет розвитку йде на фінансування ЛКП "ТФ "Львівспецкомунтранс".