Без дослідження пасажиропотоку транспортний хаос у Львові триватиме

5 жовтня під час сесії Львівської міської ради Іван Велійка, голова Асоціації перевізників Львівщини заявив, що місто вчергове стоїть перед необхідністю прийняття рішення про підвищення тарифів на перевезення в громадському транспорті міста. 

Така заява прозвучала у питанні обговорення встановлення пенсіонерам 50% оплати вартості проїзду у міських маршрутках.

Загалом складається враження, що влада міста не зацікавлена у наведенні елементарного порядку у сфері пасажирських перевезень Львова. Постійно знаходяться причини чому неможливе оновлення рухомого складу автотранспорту, чому не запроваджується контроль за пасажиропотоками та чому неможливо ввести систему електронного квитка.

Для прозорості процесу формування тарифів потрібно провести комплексне обстеження пасажиропотоків на маршрутах міського пасажирського транспорту загального користування. Дослідження дасть можливість побачити справжні об’єми перевезень пасажирів на кожному маршруті, визначити їх економічну доцільність, покаже реальне співвідношення пільговиків та осіб, що оплачують проїзд в повному обсязі, зрештою, сформувати стратегію розвитку транспортної галузі м. Львова. Крім того, перевізники зможуть заощадити на зручному для пасажирів і економічно обґрунтованому графіку руху. Такі дослідження вже зроблені в багатьох містах України. Зокрема, у Запоріжжі, Сумах, Хмельницькому, Луцьку, Житомирі, Сєвєродонецьку, Ніжині тощо. До прикладу м. Запоріжжю таке дослідження обійшлося менш ніж 600 тис. гривень
. Це невелика плата, за можливість упорядкування транспортного хаосу.

Нагадаємо, що незаконне рішення щодо встановлення пенсіонерам 50% оплати вартості проїзду у міських маршрутках, намагаються «проштовхнути» представники автотранспортних підприємств.

4 жовтня ця ідея, попри зауваження представників ГО «Розвиток Громади» про незаконність такого рішення, була підтримана Громадською радою при Управлінні транспорту Львівської міськради. Зокрема, «за» проголосували Велійка Іван, представник ЛОО роботодавців автомобільного транспорту (засновник кількох транспортних підприємств), Голяк Мирослав, представник ГО «Львів - безпечне місто», Кривенко Юрій – ЛОО працівників автотранспорту та шляхового господарства, Пітула Віталій – ГО «Смарт Львів», Рєвунова Ірина – ГО «Центр безпеки міста», Снігур Світлана – ВГО «Громадський комітет транспортної безпеки» та Швайка Андрій, представник ЛОГО «Львівтрансзахист».

Ми послідовно виступаємо за те, щоб процес формування тарифів у м.Львові проходив згідно законодавства України і був економічно обґрунтованим. Відтак, якщо дане рішення буде прийнято Виконкомом міської ради, ГО «Розвиток Громади» залишає за собою право оскаржити його у суді.

Львівська мерія свою некомпетентність і неспроможність навести лад у транспортній галузі вирішила перекласти на плечі пенсіонерів, які станом на сьогодні є найбільш незахищеною категорією населення. Очевидним також є те, що найближчим часом ми матимемо підвищення вартості проїзду, оскільки обмежити пільги учасників АТО та інвалідів у Львівської міської ради просто не вистарчить духу.
 
Фото з сайту