Нова схема відмивання коштів на львівському смітті працює!

Проблема львівського сміття не вирішується не тому, що це не можливо, а тому що цього не хочуть міські чиновники.
 
«Геніальний розум» в мерії на заміну багатомільйонним відкатам через ЛКП «Збиранка» придумав нову тонку схему, яка працює коли в місті «біда» зі сміттям і не ніхто не хоче занурюватися в тонкощі збирання, вивезення і захоронення відходів. Львів’яни просто хочуть щоб ці послуги надавалися регулярно.
 
Об’єднання усіх цих процесів є фундаментом нової корупційної схеми від міської ради.
 
Отже, відповідно до ст.27 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» збирання та вивезення сміття є житлово-комунальною послугою, надавачі якої та тарифи визначаються міськрадою виключно за результатами конкурсу .
 
Тариф же на захоронення ТПВ визначає власник полігону ТПВ, а це може бути орган місцевого самоврядування або приватний полігон. Сортування, переробка та захоронення – це все комерційні процеси, тобто послуга, яку при відсутності власного, комунального полігону міська рада мала б закуповувати через систему державних закупівель Prozorro.
 
Львівська міська рада, свідомо, 14.07.2016 року Ухвалою ЛМР №907
, якою затверджила нову програму вивезення та захоронення ТПВ у зв’язку з закриттям Грибовицького сміттєзвалища, делегувала своє право обирати на конкурентних засадах полігони для захоронення ТПВ, певному переліку суб’єктів господарювання - перевізників, а саме Л КП ТФ “Львівспецкомунтранс“, ТзОВ “Грінера Україна“, ТзОВ “АVЕ Львів“, ТзОВ “ДВ-Екосвіт“, ТзОВ “Санком-Львів“, ТзОВ “Спецавтотранс-Львів“. Тарифи на захоронення визначаються угодами між перевізником і полігоном, і є закритими фінансовими документами .
 
Деякі львів’яни скажуть: «Не приймає жоден полігон львівське сміття! Відбувається блокада!». Та ні! Місто навіть не намагалося оголосити відкритий конкурс на захоронення ТПВ, бо тоді вкрасти не можливо - мільйони бюджетних коштів було б зекономлено, а вивозили б сміття на найдешевші полігони, легально, відкрито і прозоро. Та й політичного піару не було б – адже насправді ніхто нікого не блокує!
 
Другою складовою нового корупційного процесу є відшкодування додаткових витрат на вивезення побутових відходів яке здійснюється за рахунок міського бюджету м. Львова і запроваджено рішенням виконкому №405 від 21.06.2016 року. До цього рішення кілька разів вносились зміни і сьогодні ми маємо граничну вартість для відшкодування з міського бюджету 1 км додаткового пробігу транспортного засобу (вантажопідйомністю понад 10 т), залученого на підставі договору про перевезення становить 15 грн. (з ПДВ). Гранична вартість перевезення побутових відходів, розрахована на 1 км додаткового пробігу транспортного засобу підприємства становить по-різному для кожного підприємства, від 10,36 до 12,01 грн. (з ПДВ).

 
З вищевикладеного виходить, що перевізники
по-перше фінансово зацікавлені возити сміття якнайдалі, оскільки відшкодування витрат відбувається автоматично і підприємство на цьому заробляє,
по-друге, сміття перевізникам вигідно вивозити на орендованому транспорті - тариф вище.
 
І найголовніше в
обов’язковий, відкритий конкурс на збирання та вивезення ТПВ додають ще й зберігання та утилізацію, що є прямим порушенням не лише законодавства, але й здорового глузду. Показовим є бутафорний, скандальний конкурс, який проводила Галицька адміністрація, з наперед визначеним переможцем - ТзОВ “Грінера Україна“, якого взагалі не можна було допускати до участі.
 
Рік тому, після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалища замість того, щоб замолювати гріхи, чиновники міської ради мізкували як запровадити нову систему відкатів на смітті. Намізкувавши Програму забезпечення вивезення та захоронення побутових відходів протягом 2016-2017 років і "підсунувши" її депутатам на затвердження, як єдино правильний екстремальний документ, вони вдосконалювали його збільшуючи тарифи і рахуючи свої статки.
 
В таких комфортних умовах навряд чи міські чиновники зацікавлені у вирішенні сміттєвої проблеми, навіть, якщо смердить біля власної хати, адже на майбутнє можна придбати помешкання в більш комфортній і екологічно безпечній країні, адже за відсутності офіційних договорів з полігонами львівське сміття заполонило усі куточки нашої колись мальовничої держави!