«Де видатки на культуру? За що ми воюємо?!» - запитав Уінстон Черчіль під час ІІ-ої світової війни

«З любов’ю до захисників України» - так називався концерт, який організувала ГО "Розвиток Громади", пам’ятаючи, що незалежність України і її ідентичність взаємопов’язані категорії. А бойовий дух і настрій поранених – одна із запорук перемоги.
 
Учора, о 17:00 у сквері Військово-медичного клінічного центру західного регіону (вул. Личаківська, 26) відбувся святковий концерт для поранених військовослужбовців, що перебувають там на лікуванні.

Прийшовши у сквер, важко було не помітити, що він майже порожній. Тільки квітучі магнолія, бузок і кілька хворих, які неспішно прогулювалися. Налаштувавши апаратуру, ми все ж розпочали запланований концерт, незважаючи на невеличкий дощ та малу кількість людей.Відкрила концерт письменниця, Лауреат міжнародних літературних конкурсів Ніка Нікалео словами:"Слава Україні!". Почувши музику та її підбадьорливий голос, усі, хто вже мав можливість прочитати оголошення про захід на афішах у кожному відділенні, спустилися донизу. Зібралося чимало, близько півтори сотні, людей, серед яких були і важкопоранені на інвалідних візках. А з вікон виглядали медсестри та поранені військовослужбовці, яким спуститися у сквер було не до снаги.

У концерті взяв участь вокальний етно-гурт «Коралі», який співав українські пісні та розважав публіку народними приповідками та знаннями з автентики.  Згодом виступив поет, член Національної спілки письменників України Іван Гентош. Він зачитав свою патріотичну поезію, яка звучала у часи  Майдану, а для ще більшого піднесення настрою прочитав поетичні пародії на відомі твори. 

Далі виступив дитячий вокальний ансамбль «Зозульки», від якого у всіх засяяли щирі і щасливі посмішки на обличчях. Бо усі ми живемо і боремося за нашу незалежність заради майбутнього, заради наших дітей. Усе це знімали на камери телефонів, неначе світових зірок, гучно аплодували і, навіть, намагалися підспівувати. 
Відбувся непересічно вдалий і щирий захід, керуючої клубом шпиталю, від якого всі військовослужбовці отримали гарний настрій та, сподіваємося, що піднявся і їхній бойовий дух.  

 

- Наша організація вперше провела концерт, але вже давно допомагає військовим та їхнім сім’ям. Ми надаємо юридичні консультації, потужно займаємося культурно-просвітницькою діяльністю, яку геть випустила з уваги держава, допомагаємо у вирішенні найрізноманітніших побутових та реабілітаційних питань соціально-незахищеним верствам населення і, насамперед, постраждалим у війні з Росією. Сподіваємося, що наші добрі справи і повна самовіддача допоможуть Україні перемогти і перетворитися у справжню європейську державу з соціальними орієнтирами. Адже великі справи починаються з малого! - наголосила Ніка Нікалео на завершення концерту.  
Ніка Нікалео, письменниця, журналіст
Фото: Катерина Косів