Майстер-класи з малювання та мистецтва української витинанки стартують для дітей з Центру допомоги сім’ям загиблих в зоні АТО

ГО «Розвиток громади» продовжує співпрацю з сім’ями загиблих зокрема і у напрямку креативного розвитку дітей. Раз на тиждень у приміщенні громадської будуть проводитися майстер-класи з малювання під патронатом волонтера, художниці Оксани Петришин та відомої професійної української майстрині Ірини Токарської, яка відновлює традиції української витинанки.

Ірина Токарська – львівська художниця, поет, педагог. Має численні персональні та колективні виставки, займається ілюстрацією книг, має авторські та збірні літературні видання, провадить педагогічну діяльність, зокрема дитячі художні студії. Авторську витинанку представляє, свідомо підкреслюючи народну основу даного виду: колористика, образи, теми.

Художниця відновлює традиції витинанки, додаючи до них щось нове і цікаве, тим самим збагачуючи мистецьку скарбницю народу. Витинанка Ірини Токарської- це густі геометричні смуги та полотна, рясні рослинні переплетення, численне птаство. Паперові витинанки життєздатні і в умовах сучасного міста, застосовуються як новорічні прикраси вітрин і вікон. Це свідчить про те, що витинанки мають тісний зв’язок з іншими видами мистецтва. Доповнюючи один одного, вони створюють неперевершені шедеври чи просто зручні і красиві речі. Витинанка дійсно стала популярною. Це доводить велика кількість виставок, які проводяться на території України та поза її межами.

Також для найменшеньких, які ще не відвідують школу, проводитимуться читання-навчання українських і зарубіжних казок, ознайомлення з втаємниченою донедавна українською міфологією і, звичайно, хвилинки ручної праці.

Ніка Нікалео
керівник напрямку «Культура та мистецтво»