Проблеми демобілізованих українських військових у Львові

Юристи ГО "Розвиток Громади" у програмі "Факти" телеканалу ICTV розповіли про проблеми, з якими найчастіше стикаються демобілізовані військові у місті Львові.

Активісти громадської організації Ірина Дичко і Назар Бай розповіли журналістам телеканалу ICTV про проблеми, з якими щодня стикаються військові, що пройшли ротацію.

Найбільш актуальними питаннями для військовослужбовців, як зазначає один з юристів, є вироблення статусу учасника АТО.
 

"Військові мають одержати довідки певного зразка, однак їм видають їх за зовсім іншим зразком. Тому зібрані необхідні документи не відповідають встановленим вимогам", - розповіла юрист Ірина Дичко.


Учасники громадської організації також зазначили, що у шпиталях бракує ліків. Держава не виділяє на лікарні необхідної кількості коштів. Саме тому встановлене Законом право на безкоштовне лікування учасників АТО не виконується.
 

"У шпиталях відсутні деякі ліки. Для прикладу, нещодавно до нас звернулася людина, яка хворіла на гепатит С. Лікування її вартувало 15 000 гривень. Через відсутність коштів у бюджеті лікарні цю людину виписали, щоб вона лікувалася вдома самостійно", - поділився у програмі "Факти" активіст Назар Бай.