Шаховий турнір у госпіталі активісти ГО «Розвиток Громади» організували для поранених бійців АТО

Розважально-спортивний захід проводився в Військово-медичному клінічному центрі західного регіону, де військовослужбовці із зони АТО проходять реабілітацію.

16 липня активісти ГО «Розвиток Громади» організували для поранених військовослужбовців сеанс одночасної гри в шахи. Проводив турнір особливий гість – гросмейстер міжнародного класу Андрій Вовк. Зіграти з одним із кращих шахістів України виявило бажання 8 учасників. Хороша сонячна погода дозволила провести захід під відкритим небом у дворі військового госпіталю.

Захоплені  цікавою грою бійці АТО охоче ділилися своїми враженнями від заходу:

«Дуже добре, що таке організували, бо ж нам в лікарні час довго йде. Коли я лежав чотири місяці в Дніпропетровську, то для нас нічого не проводили, а у Львові цікавіше. Крім того люблю шахи, в юності часто брав участь у районних турнірах», - розповідає пан Юрій.

«Ми дуже задоволені, що нам провели такий турнір. Особисто я дуже люблю грати в шахи, як навчив мене батько в дитинстві, так і граю. Пригадую, на Майдані ми також грали в шахи і проводили турніри. Сьогоднішній сеанс з Андрієм Вовком приніс мені масу задоволення», - поділився пан Ігор.

Сеанс одночасної гри тривав близько двох годин. Впродовж нього гросмейстер одночасно грав проти кількох суперників, зробивши хід він переходив до наступної дошки, і так доки не закінчилися усі партії.  Серед учасників гри гросмейстер виділив навіть двох сильних суперників.

«Коли мені запропонували активісти ГО «Розвиток Громади» взяти участь в шаховому турнірі, я відразу погодився. Сьогодні я бачу, що бійцям гра подобається, а це для мене найважливіше. Якщо буде вільний час, обов’язково долучатимуся до наступних турнірів», - розповідає гросмейстер Андрій Вовк.


Тривала реабілітація після поранень на війні для воїнів є складним процесом, як психологічно, так і фізично. Для того, аби підтримати хлопців, які повернулися з лінії фронту, активісти «Розвитку Громади» докладають чимало зусиль. Проведенням шахового турніру активісти хотіли підтримати їхній настрій та показати, що громадськість про них пам’ятає.

«Головне, що хлопцям це сподобалося і вони щасливі. Звичайно, будемо й надалі працювати над тим, щоб урізноманітнити їхнє дозвілля і робити все можливе, аби пришвидшити їх одужання», - розповів організатор акції, активіст ГО «Розвиток Громади» Андрій Федуняк.


Для того аби усі бажаючі пацієнти військового госпіталю могли в будь-який час зіграти в шахи, активісти ГО «Розвиток Громади» подарували шаховий набір.