Сім’ї бійців АТО борються з беззаконням ЛМР

Представники "Спілки соціального захисту бійців АТО і сімей загиблих" звернулися до активістів ГО "Розвиток Громади" за підтримкою у справі виділення земельних ділянок для військових АТО.

Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (п. 14 ст. 12) визначає, що учасники бойових дій мають право на першочергове відведення земельних  ділянок  для  індивідуального  житлового   будівництва . Вже протягом 10 місяців учасники Антитерористичної операції та їхні сім'ї вимагають у Львівської міської ради офіційного вирішення питання про виділення ще двох земельних ділянок для будівництва багатоповерхівок по вулиці Підголоско у Львові.

Голова спілки повідомила, що у відповідь на їхні багаторазові звернення до ЛМР вони отримали офіційні відмови, у яких зазначається інформація про відсутність земельних ділянок, що могли би бути виділені для учасників АТО та їх сімей. Зазначимо, що згідно зі ЗУ кожен український військовий, який повернувся із зони АТО, а також сім'ї загиблих бійців можуть отримати 0,1 га землі. Проте, враховуючи кількість людей, які претендують на отримання земельних ділянок, у жовтні  2014 року на засіданні виконавчого комітету ЛМР було прийняте рішення про виділення однієї ділянки для будівництва багатоповерхівки на 400 квартир.

Станом на сьогодні на черзі для отримання житла перебуває більше 600 осіб. Пані Богдана Сірків зазначила, що однієї багатоповерхівки для всіх учасників АТО та сімей загиблих буде недостатньо. Тому представники спілки запропонували депутатам Львівської міської ради виділити ще 2 земельні ділянки. Міські чиновники на чолі з її головою пообіцяли забронювати прилеглі земельні ділянки для будівництва квартир військовослужбовців, однак коли збудують це житло та чи збудуть взагалі не відомо.

На останньому засіданні виконкому львівської міськради було винесено на розгляд питання про те, щоб будівництвом багатоквартирного будинку займалося ЛКП "Рембуд". Проте учасників спілки АТО та сімей загиблих бійців обурила така пропозиція ЛМР:

"Нам не сподобалася пропозиція міської ради, оскільки впродовж 22 років ЛКП "Рембуд" збудувало лише 2 багатоповерхові будинки по вулиці Кульпарківській у той час, коли інші забудовники зводять по 10 будинків щороку. Не дивно, що пан мер пропонує для будівництва багатоповерхівки та освоєння коштів «своє» підприємство «Рембуд». Натомість  ми вимагаємо прозорого вирішення цього питання і відкритого проведення тендеру. Також чудово розуміємо, якщо зараз не боротимемось за землю, яка нам належить за Законом України, то опинимось у такій же ситуації, як і афганці, які з 1989 року не можуть отримати обіцяних квартир", - зазначила голова спілки Богдана Сірків.


Пані Сірків також повідомила, що основною вимогою учасників спілки є надання письмових гарантій від ЛМР учасникам АТО та сім'ям загиблих бійців про виділення земельних ділянок, а також чітко визначених термінів будівництва багатоповерхового будинку ЛКП.