У юридичному відділі ГО “Розвиток Громади” розповіли про нюанси неоподаткування для волонтерів АТО

Як повідомив юрист Андрій Болюбаш – фахівці ДФСУ (Державної фіскальної служби України) в рамках «гарячої лінії» розглянули низку питань, що стосуються звільнення від оподаткування благодійної допомоги, яка надається волонтерами.

Зокрема, на питання, які документи необхідно зібрати волонтерам, які допомагають військовослужбовцям (беруть участь в АТО), для звільнення такої благодійної допомоги від оподаткування, податківці відповіли таке:
 


“Волонтери мають бути зареєстровані в Реєстрі волонтерів АТО, який формує ДФСУ. Його незабаром буде оприлюднено на офіційному сайті ДФС України. Зазначеним волонтерам необхідно перераховувати (передавати) допомогу безпосередньо силовим відомствам, задіяним в АТО”.


Підтвердити понесені витрати можна платіжним дорученням про перерахування коштів на рахунок відомства або актом приймання-передачі товарів за платіжними (розрахунковими) документами на придбання товарів. Крім того, податківці розглянули питання формування реєстру фізосіб – волонтерів АТО. Реєстр формується і ведеться ДФСУ і оприлюднюється на офіційному сайті відомства.

Для включення до Реєстру волонтерів благодійник – фізична особа подає:
- заяву;
- копію документа про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта;
- довідку з банку (довідки з банків) із зазначенням реквізитів рахунків, відкритих на ім’я такого волонтера, які призначені для здійснення благодійної діяльності.
Включення до Реєстру здійснюється за заявницьким принципом протягом одного робочого дня.
 

Витребування інших відомостей та документів, окрім зазначених вище забороняється – додав правозахисник.


Нагадаємо, ГО “Розвиток Громади” створила Центр допомоги сім’м загиблих бійців АТО. Активісти громадської організації допомагають родичам загиблих воїнів, підходячи до кожної родини індивідуально, адже в одних проблемою є зібрати дітей до школи, а в інших – незагоєний душевний біль, коли потрібна допомога лише психолога.

Фото: zik.ua