Учасників антитерористичної операції запрошують на санаторно-курортне лікування

До ГО «Розвиток Громади» надійшло звернення від Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, з проханням поінформувати учасників АТО про можливість оздоровлення в санаторно-курортних закладах України.

Військовослужбовців, постраждалих на сході України, запрошують на безкоштовний відпочинок і оздоровлення.  Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції  надіслала перелік десяти санаторно-курортних закладів, які готові прийняти учасників АТО. Лікування та відпочинок передбачається в Одеській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Черкаській, Київській та Львівській областях.

Перелік санаторно-курортних закладів:
  1.  Дочірнє підприємство "Клінічний санаторій "Лермонтовський" закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" (Одеська обл.,м. Одеса, пров. Лермонтовський, 2).
  2. Товариство з обмеженою відповідальністю "Золота нива" (Одеська обл., м. Білгород-Дністровський, смт.Сергіївка, вул. Чорноморська, 16).
  3.  Дочірнє підприємство "Південь-Курорт-Сервіс" на базі санаторію "Орізонт" (Одеська обл., м. Білгород-Дністровський, смт.Сергіївка, вул. Гагаріна, 1-а).
  4.  Товариство з обмеженою відповідальності "Санаторій "Сонячний" (Дніпропетровська обл., Павлоградський р-н, с. Вербки, вул. Лісова,3).
  5.  Дочірнє підприємство "Санаторій "Дніпровський" Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця"  (Дніпропетровська обл., м. Дніпродзержинськ, вул. Гастело, 2).
  6.  Приватне акціонерне товариство "Санаторій "Мошногір'я" (Черкаська обл., Черкаський р-н, с. Будище, вул. Шевченка, 38).
  7.  Товариство з обмеженою відповідальністю "Санаторій "Гусарська урочище" (Кіровоградська обл., Новоукраїнський р-н, с. Піддубне, вул. Горького, 1).
  8.  Державне підприємство "Санаторій "Конча-Заспа" (м. Київ, Конча-Заспа, Столичне шосе 27 км).
  9.  Товариство з обмеженою відповідальністю "Санаторій "Феофанія" (м. Київ, Голосіївський р-н, вул. Академіка Лебедєва, 27).
  10. Товариство з обмеженою відповідальністю "Санаторій "Карпатські зорі" Центр реабілітації та оздоровлення (Львівська обл.,Дрогобицький р-н, с. Модричі, вул. Курортна, 3).
Для того, щоб скористатися правом на безоплатне лікування в одному із перерахованих закладів, учасникам АТО необхідно стати на облік до управління праці та соціального захисту населення і подати такий пакет документів: заява, медична довідка, копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Таким документом може бути один із нижчезазначених (оригінал або його копія):
– наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;
– довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком 1 або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;
– рішення відомчої (або міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;
– довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення антитерористичної операції);
– витяг із протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).
 
Щоб отримати путівку, потрібно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік (для осіб, що переселилися з тимчасово окупованої території).

Безкоштовними путівками на санаторно-курортне лікування забезпечуються  інваліди війни з числа учасників антитерористичної операції та учасники бойових дій, які безпосередньо брали участь під час проведення антитерористичної операції.