Активісти організували поїздку у Францію для родини загиблого бійця АТО

У рамках проекту “Частинка себе” активісти ГО “Розвиток Громади” допомогли організувати поїздку у Францію у місто Брест сім’ї загиблого в зоні АТО військовослужбовця. На відпочинок закордон вирушають дружина Наталія та син Василь. Співорганізаторами проекту були: ІРУАЗ-Україна,  Радіо “Львівська хвиля” та Ініціатива Е+.
 
Мета проекту – надати родинам загиблих бійців АТО можливість літнього відпочинку, оздоровлення та психологічноі реабілітації.  Вдови загиблих військових учасників АТО та їхні діти їдуть до Франції з надією на те, що живописні краєвиди допоможуть їм оздоровитися, й хоч трохи пом’якшити невимовний біль втрати найрідніших людей. Загалом на оздоровлення до французького міста Брест потрапить 6 жінок та 8 діток.

Сьогодні  Штинда Наталія та її син Василь вирушили в проїздку у Францію. Їхній батько боєць Штинда Микола загинув у зоні АТО, родом із села Долішнє. Останні роки проживав у м. Моршин. Чоловіку було 36 років, батько двох дітей.
 
Наталя із Василем їдуть у відпочинковий комлекс на два тижні, де на них уже з нетерпінням чекають. Інші жінки їдуть жити до українсько-французьких сімей, які є волонтерами з організації ІРУАЗ-Україна. У Франції родину чекатимуть культурні заходи, реабілітація, нові враження та емоції.
 

“Дуже хочу, щоб вони ознайомились із культурою Франції та міста Брест, зокрема. Василь обіцяв зробити фоторепортаж, адже він репортер-початківець. Дуже любить писати та фотографувати”,  - каже організатор проекту Уляна.

 
Також сім’ям потрібно було відкрити візу, але за них усе зробили організатори.

“ Ми це зробили без проблем, за 5 днів вони були вже готові.  Якби я не була впевнена, що їм там буде добре, я би за такий проект не бралась. Без сумніву у цьому проекті є частинка мене, частинка Радіо “Львівська хвиля”, ГО “Розвиток Громади”, ІРУАЗ-Україна та  Ініціатива Е+" ,-  розповідає Уляна.

 
Василь дуже радий, що їде до Франції, хоче знайти нових друзів там та зробити багато знимків.

“Дуже хочу побачити Ейфелеву вежу, адже це, мабуть, мрія кожного. Хочеться знайти нових друзів, побачити їхні традиції, як вони живуть та ставляться до інших людей. Коли я дізнався про те, що я їду, моїм радостям та емоціям не було меж. Зрадів, що не потрібно буде ходити до школи. Також дуже тішусь, що є такі організації, які допомагають людям. Хочу вже якомога швидше поїхати і зробити фоторепортаж”.
 

“У рамках центру допомоги сім’ям АТО ми долучилися до цієї програми. Сподіваємось, що скоро більша кількість родин зможе поїхати за кордон і реабілітуватись. Ми надалі будемо допомагати сім’ям загиблих бійців АТО. Також ми передали через сім’ю сувенір зі Львова напам’ять французам, які підтримують українців", - сказав керівник відділу “Допомога АТО”  ГО “Розвиток Громади” Олег Долінський. 

Катерина Косів, журналіст