У Гарнізонному храмі Львова вшанували пам’ять загиблих бійців АТО

Громадська організація “Розвиток Громади” взяла участь в організації спільної поминальної молитви – панахиди за участю сімей військовослужбовців, що загинули в зоні АТО. Активісти подбали про зустріч батьків, дружин та дітей героїв.

Близько 30 сімей з різних куточків Львівщини приїхали до міста на спільну молитву.

“Ми повинні бути разом, щоб підтримати один одного у житті, яке ставить перед нами різні виклики, у житті, в якому нам приходиться зустрічатись та прощатися, втрачати та не боятись повторяти у глибині свого серця: до зустрічі у небі” – поділився отець Степан Сус, настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла.


Родини бійців зібралися в громадській приймальні організації, де мали змогу поспілкуватися та підтримати один одного. З дітьми спілкувалися та  розважали їх пластуни з куреня імені Олени Пчілки. Пізніше для наймолодших була організована екскурсія Львовом на Чудо поїзді.

 

У цей час для дорослих отець Мирон провів екскурсію містом та підземеллями Гарнізонного храму.

 

О 14:30 розпочалася спільна поминальна молитва в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. Молебень зібрала у стінах храму більше сотні вірян, які підтримали родини загиблих героїв. Панахиду очолив преосвященіший владика Венедикт, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, у співслужінні з військовими капеланами. Після церковної служби виступив квартет музикантів Національного  театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, щоб по-своєму підтримати сім’ї вони виконали Ave Mariа та інші композиції. В кінці дійства тих, хто прийшов у храм запросили на спільний обід.

   

Під час трапези сім’ї з різних районів Львівщини та із самого міста мали змогу познайомитися та поспілкуватися. Діти у цей час малювали та виготовляли патріотичні браслети.
 

“Це лише перша спільна зустріч, ми будемо продовжувати організовувати подібні заходи, адже у людей є величезна потреба у підтримці та спілкуванні” – розповів Олег Долінський, один з організаторів заходу.


Нагадаємо, у рамках роботи Центру допомоги сім’ям загиблих в АТО активісти ГО “Розвиток Громади” напередодні відвідали більшість присутніх на молебені сімей військовослужбовців. Вони надавали юридичну, психологічну та матеріальну допомогу, а також безцінну увагу родинам загиблих бійців.
 

“Дуже хочу подякувати волонтерам, які організували цю зустріч, бо подекуди держава кидає нас напризволяще і цим не займається. Як армія тримається на волонтерах, так і навіть після загибелі бійців все таки ви підтримуєте нас й найголовніше даєте певний поштовх до нового життя. Такі зустрічі дуже добрі й потрібні, вони об’єднали дорослих та дітей” – поділився один з учасників заходу.


Зустріч закінчилася читанням проникливого вірша, який написав батько покійного військовослужбовця та спільною молитвою.