Для сімей загиблих військовослужбовців з Яворівщини організували екскурсію Львовом

11 серпня активісти ГО «Розвиток Громади» спільно з Гарнізонним храмом Святих Верховних Апостолів Петра і Павла та Яворівською РДА організували екскурсійний день для мешканців району. У заходах взяло участь більше двадцяти осіб, серед яких родичі загиблих воїнів АТО і сім’ї військовослужбовців, які повернулися зі сходу.

Зустрілися учасники екскурсії в одному із найстаріших храмів Львова – Гарнізонному храмі Святих Верховних Апостолів Петра і Павла, в минулому Костел Єзуїтів. Після спільної молитви біля чудотворної ікони Матері Божої розпочалася пізнавальна екскурсія храмом, яку проводив отець Юрій Цюпка. Жителі Яворівщини мали можливість почути історію стародавньої пам’ятки архітектури та християнської святині, піднятися на другий поверх і навіть побувати у підземеллі  храму.Далі екскурсійний маршрут пролягав через Храм Святого Архистратига Михаїла, де на гостей чекав отець Володимир Самець. Священнослужитель  розповів про архітектуру та історію будівлі храму. Також акцентував увагу на чудотворних іконах, до яких люди могли приклонитися.Після огляду храмів Львова гості з Яворівщини відправились у знаменитий історико-культурний музей-заповідник  «Личаківський цвинтар».  Дехто з людей побачив кладовище вперше. Але навіть ті, хто й раніше його відвідували, були в захваті від розповідей екскурсовода Ярослави Теодорівни Колосовської. Наприкінці екскурсії  мешканці Яворівщини прийшли до могил хлопців, загиблих в зоні АТО та під час Майдану. Молитвою та гіркими сльозами вони вшанували пам'ять Героїв.

«Приємно, що людям було цікаво відвідати львівські храми та Личаківське кладовище. Вони мали можливість помолитися, поспілкуватися зі священиками, а також побачити чимало цікавого у Львові. Розуміючи горе і біль цих сімей, ми завжди намагаємося організувати поїздки в такі місця, де можна знайти душевний спокій. Тож найближчим часом ще готуємо екскурсію у Крехівський монастир», - поділився організатор екскурсії, активіст ГО «Розвиток Громади» Назар Бай.


Організатори та учасники екскурсії висловлюють щиру подяку за цікаві і пізнавальні розповіді отцю Юрію Цюпці (Гарнізонний храм Святих Верховних Апостолів Петра і Павла), отцю Володимиру Самцю (Храм Святого Архистратига Михаїла) та екскурсоводу Колосовській Ярославі Теодорівній (Личаківський цвинтар). Також особлива подяка керівництву та персоналу ресторану Fashion Club за безкоштовний обід.