Активісти ГО «Розвиток Громади» організували сім’ям загиблих воїнів АТО поїздку в Свято-Успенську Унівську Лавру

Не передати жодними словами біль втрати, який доводиться  відчувати рідним, тих чоловіків і молодих хлопців, які полягли за рідну державу на сході України. Силу, щоб змиритися з цим горем і жити далі, вони знаходять у молитві до Бога. Активісти ГО «Розвиток Громади» запросили сім’ї загиблих військових відвідати один із найвідоміших паломницьких центрів Львівщини – Свято-Успенську Унівську  Лавру.

У неділю, 21 червня, за ініціативи активістів ГО «Розвиток Громади», відбулася паломницька поїздка в село Унів Перемишлянського району. Члени родин загиблих воїнів АТО з усієї Львівщини, котрі виявили бажання відвідати монастир, прибули до Львова, де на них чекали члени громадської організації. Усі разом організовано автобусом вирушили в Унів. Також до поїздки приєдналися кваліфікований психолог Олена, священик гарнізонного храму святих Петра і Павла – отець Мирон, та дівчата із молодіжної організації «Пласт».



Прибувши до монастиря, учасники поїздки взяли участь у Святій літургії, під час якої разом із парафіянами храму  молилися за різні прошення. Після служби Божої прочан привітав отець Всеволод і запросив на обід в монастирську  трапезну. Після обіду на учасників поїздки чекала екскурсія в стінах стародавнього монастиря. Із пізнавальної розповіді отця Всеволода стало відомо чимало фактів з історії святині, зокрема, про її заснування. Народна легенда розповідає історію чудесного зцілення князя  Логодовського водою з джерела. На знак вдячності він заклав на чудотворному місці церкву і монастир. Сьогодні чудодійне джерело на території монастиря продовжує зцілювати вірян. Попити священної води виявили бажання і родини загиблих воїнів.



Особливе враження на учасників екскурсії справила експозиція сакрального мистецтва. В музейних кімнатах зберігаються образи, статуї, хрести різних періодів. Також представлена виставка картин, виконаних особливою технікою витинання, яку створив один із монахів Унівської лаври. Та чи не найбільшою гордістю монастирського музею є експозиція особистих речей Андрея та Климентія Шептицьких, які відновили чернече життя в монастирі в XVIII столітті. Також під час екскурсії гості монастиря мали можливість побачити виставку присвячену періоду підпілля греко-католицької церкви, колекцію антимінсів, фрагменти стародавніх іконостасів та вівтарів. На завершення учасники поїздки приклонилися до чудотворної ікони Пресвятої Богородиці.


До дорогою додому учасниця поїздки, пані Мирослава,  поділилася своїми враженнями від дня, проведеного в Уневі:

«Мені сподобалась ця поїздка, адже атмосфера монастиря і молитва до Бога заспокоюють. Рада що мене запросили, бо самому немає ні часу, ні охоти кудись їхати, а так, я не лише помолилась, але й дізналася чимало цікавого.»

Активісти громадської організації прагнуть й надалі організовувати зустрічі для сімей загиблих військових. Серед можливих варіантів для наступної поїздки є Крехівський монастир.

"Людям, які пережили велике горе через втрату рідних на війні, дуже важко, тому ми прагнемо допомогти їм у цей складний час. Нашим громадянським обов’язком є підтримка сімей загиблих героїв як моральна, так і матеріальна. Тому наш Центр допомоги сім’ям загиблих в АТО буде й надалі організовувати поїздки в паломницькі місця. Також  будемо налагоджувати співпрацю з людьми чи організаціями, які б могли надавати допомогу. Зараз ми займаємося передачею одягу дітям загиблих військових, який надіслав юний актор із фільму «Поводир» - Антон Святослав Грін, котрий проживає в США. Сподіваємося й на подальшу співпрацю з представниками української діаспори, котрі хочуть підтримати сім’ї військових",  – розповідає голова ГО «Розвиток Громади» Олег Долінський.