Судді і колишні беркути цинічно намагаються ховатися за бійцями добровольцями – учасник АТО

Садовий кооператив «Краєвид» намагається відібрати у 143 учасників АТО Львівщини земельну ділянку у с. Малі Голоски, яку бійцям вже виділила ЛОДА. Представники кооперативу зараз поширюють неправдиву інформацію, нібито Львівська облдержадміністрація позбавила 70 їхніх бійців добровольців земельних ділянок. Що робитимуть із землею, яку так вперто намагаються привласнити, у «Краєвиді» чітко не пояснюють. Про це сьогодні на прес-конференції повідомили учасники низки АТОшних організацій Львівщини.

У Львові розгорівся скандал довкола земельної ділянки на території колишнього військового містечка №230 в с. Малі Голоски. 8 вересня 2016 року розпорядженням очільника області її виділили 143 учасникам АТО, які  за кілька місяців до зібрали необхідні документи і подали звернення до голови ЛОДА Олега Синютки. В числі тих, хто звернувся, були представники 25 різних організацій АТОвців та військових формувань.

«Минулого року навесні була ініціативна група, яка винайшла цю ділянку. У липні ми мали вже усі необхідні документи. Це ділянка за межами міста, раніше належала Міністерству оборони і передано області. Вже через 5 днів після того, як ми у вересні отримали розпорядження від керівника ЛОДА, з’являється такий собі садовий кооператив «Краєвид», який подає до суду, щоб забрати собі цю землю», - розповіла голова ГО «Львівська обласна спілка соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих» Богдана Сірків.

Богдана Сірків також наголосила, що в числі 143 бійців, які отримають землю згідно з розпорядженням №661/0/5-16 від вересня 2016 року, є бійці-добровольці. А кільком організаціям, які зараз висловлюють претензії спільно з кооперативом «Краєвид», АТОвці давно пропонували діяти разом і спільними зусиллями здобувати землю. Однак «краєвидівці» відмовилися. 

«Краєвид» цинічно намагається ховатися за бійцями АТО. Люди з «Краєвиду» не мають морального права вести такі бесіди, оскільки це є колишні і теперішні судді, колишні беркути. Це є люди старої системи і вони накрастися не можуть. Хоч у сказати хлопцям добровольцям, щоб вони добре розібралися, чию сторону відстоюють», - прокоментував доброволець, представник УСУ АТО Сергій Фаворський.

Учасники АТО додали, що в час судових засідань за позовом «Краєвиду» вони намагалися контактувати із цим садовим кооперативом, щоб знайти порозуміння,  залишали свої номери телефонів адвокатам, однак ніякої реакції у відповідь не було.
АТОвці запевняють, що перелік імен тих 70 добровольців, яких нібито позбавлено землі, у кооперативі також замовчуюють. Всього є 143 ділянки, навіть якщо земля і справді дісталася б добровольцям, то це лише половина. Інша половина зі 143 ділянок або й більше могла б піти «під дачі» суддям і екс-беркутівцям, підозрюють учасники АТО.
Окрім того, земельна ділянка у с. Малі Голоски є землею промисловості і під садівництво не призначена. Це означає, що недобросовісні люди, які під виглядом бійців АТО її заберуть, із легкістю зможуть змінити призначення і будувати, що хочуть.

Сьогодні очільник області видав ще одне розпорядження №667/0/5-17 про дозвіл на виготовлення проектів землеустрою на відведення земельних ділянок для 143 учасників АТО. 

Участь у прес-конференції взяли представники УСУ АТО, Соціального захисту бійців АТО, УНСО, Львівської обласної спілки соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих та інші з організацій та військових формувань Львівщини.

Текст розпорядження, а також повний список учасників АТО: