Активісти допомогли військовослужбовцю отримати путівку в санаторій

До юристів ГО “Розвиток Громади” звернувся учасник АТО зі скаргою, що він не може отримати обіцяну державою путівку в санаторій. Активісти допомогли швидко вирішити цю проблему.

Усім українським військовослужбовцям згідно Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” щорічно має видаватися путівка в санаторій Збройних Сил України, яку оплачує держава. Проте лікарі військових шпиталів і працівники військових частин не розголошують таку інформацію, таким чином намагаючись зекономити кошти.

Військовослужбовець Літвінов Денис Петрович звернувся до юристів громадської організації “Розвиток Громади”, які надають безкоштовну юридичну допомогу у військовому шпиталі, з питанням стосовно оформлення статусу учасника АТО і одержання путівки в санаторій Збройних Сил України. Адже більше двох місяців поспіль (з 01.12.14) він намагається отримати путівку, але в жодній з військових частин йому не хочуть її видавати. Зокрема військовим було зазначено, що в серпні 2014 року він отримав міновибухову травму, вогнепальне осколкове поранення черевної порожнини без ушкоджень внутрішніх органів з наявністю металевих уламків і вже півроку перебуває на лікуванні.

Активісти допомогли військовослужбовцю оформити статус учасника АТО. Також вони роз’яснили, що відповідно до Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” з отриманими пораненнями Літвінову Денису зобов’язані видати путівку. Проте лікарі військового шпиталю не надавали підтвердження необхідності відправлення учасника АТО в санаторій, що унеможливлювало одержання путівки хворим.

Юристи громадської організації звернулися до благодійного фонду “Розвиток Громади” з проханням надати кошти для придбання путівки для військовослужбовця. Завдяки активістам Денис Літвінов 9 лютого поїхав у санаторій в Трускавці.
 

“Завдяки багатьом юридичним консультаціям, які ми провели, військовий оформив всі необхідні документи учасника АТО. За сприяння благодійного фонду “Розвиток Громади” Денису Літвінову була придбана путівка в трускавецький санаторій “Шахтар”, в якій він перебуватиме 10 днів, до 19 лютого”, – зазначила юрист громадської організації Ірина Дичко.


Зазначимо, що завдяки роботі активістів та оперативному збору коштів для лікування українських військових, раніше вже було відправлено на санаторно-курортне лікування ще одного учасника АТО.