Ошибка! Вы указали в качестве родительского документа текущий документ.
Хто на сторожі порядку і спокою у Львові? | Громадська Організація — Розвиток Громади

Хто на сторожі порядку і спокою у Львові?

Питання безпеки на вулицях Львова чи не найактуальніше сьогодні для мешканців нашого міста. Хотілось б знати: чи справді ми можемо почувати себе в безпеці, виходячи з домівок?

ЛКП «Муніципальна дружина» почало свою діяльність з метою забезпечення охорони громадського порядку та офіційних установ. Утримується формування за кошти міського бюджету. Впродовж кількох років, ця установа також охороняла міську раду, районні ЖЕКи та кладовища. З 2006 року в обов’язки формування ввійшло стеження за власниками неправильно припаркованих авто та евакуюювання автомобілів на штрафмайданчики.

Згодом були поставлені конкретні обов’язки, за якими повинна діяти ЛКП «Муніципальна дружина»:
1. Охорона громадського порядку у місцях визначених міською радою;
2. Громадська безпека;
3. Контроль за порядком перевезень пасажирів і вантажів у міському транспорті;
4. Співпраця з правоохоронними органами;

Репутація ЛКП «Муніципальна дружина» почала стрімко падати, що призвело до скорочення дружини до 66 чоловік.

У грудні 2014 було затримано хабарника з ЛКП «Муніципальної дружини», який отримав більше 2 тис. грн. від мешканця міста, за те, що умисно приховав злочин. Очевидно, не варто очікувати підтримки від таких формувань, які і допомагають розвивати корупцію, з якою, ми українці, боремось впродовж багатьох років.

Отже виникає низка запитань: хто буде забезпечувати порядок у місті? Чи зможуть львів’яни вільно пересуватись, йдучи пізно ввечері з роботи додому?